captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip garsas gali atskleisti gamtos pokyčius?

„Išnykimo fragmentų“ idėja – sukurti mažą gamtos, mūsų laiku taip greitai besikeičiančios, garsų archyvą“, – pasakoja ekoakustikos kompozitorius David Monacchi, Amazonės miškuose įrašęs nepertraukiamą 24 valandų garso takelį, kuris ateities kartoms galėtų paliudyti, kaip skamba unikali biologinė įvairovė.
„Mes galvojame, kad susikalbame, sukuriame iliuziją, kad esame labai arti vienas kito, bet iš tiesų labai stipriai nebesuprantame savo emocijų, nesugebame jų iškomunikuoti“, – šokio spektaklį, narpliojantį kalbos ir komunikacijos temas, „Rozetos akmuo“ pristato choreografė ir atlikėja Živilė Virkutytė.
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie įteiktą didžiausią prestižą turinčią Vokietijos literatūros premiją ir apie tai, kad Miunchenas sulaukia „muzikos katedros“ – seniai išsvajotų naujų koncertinių rūmų.  

„Išnykimo fragmentų“ idėja – sukurti mažą gamtos, mūsų laiku taip greitai besikeičiančios, garsų archyvą“, – pasakoja ekoakustikos kompozitorius David Monacchi, Amazonės miškuose įrašęs nepertraukiamą 24 valandų garso takelį, kuris ateities kartoms galėtų paliudyti, kaip skamba unikali biologinė įvairovė. „Buvo labai svarbu nesudaryti kliūčių Davido įrašams. Kadangi naudojome labai aukštos raiškos mikrofonus, negalėjome net normaliai kvėpuoti, žengti žingsnio, nes viskas įsirašys, o ir gyvūnai atkreips dėmesį. O jeigu nori įsirašyti autentišką garsą, turi ateiti prieš kelias valandas ir tapti tos aplinkos dalimi“, – priduria režisierius Alessandro D‘Emilia, pristatęs dokumentinį filmą „Sutemų choras“, apie tai, kaip ir buvo kuriami šie gamtos įrašai. Su D. Monacchi ir A. D‘Emilia pasikalbėsime apie tai, kodėl garsas gali padėti išsaugoti planetą.
 
 
Ved. Birutė Rutkauskaitė.
 
„Ryto allegro“ lapkričio 2 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...