captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkų vargai dėl vėjo elektrinių

Žemės ūkio ministerija dar 2009 m. nusprendė saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą priskirti prie remtinos veiklos, skatinti žemdirbius rengti tokius projektus ir visomis išgalėmis naudotis ES parama. Jau po metų apie 200 projektų buvo atmesta, nes didelę iniciatyvą parodė ne tik žemdirbiai.

Žemės ūkio ministerija dar 2009 m. nusprendė saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą priskirti prie remtinos veiklos, skatinti žemdirbius rengti tokius projektus ir visomis išgalėmis naudotis ES parama. Jau po metų apie 200 projektų buvo atmesta, nes didelę iniciatyvą parodė ne tik žemdirbiai. Pastarieji per didelius vargus, vis tik pasistatę galingesnes vėjo elektrines, investavę nemažai savų lėšų, iki šiol turi daug rūpesčių.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su ūkininku Zigmu Aleksandravičiumi. Jis – modernaus 2000 hektarų augalininkystės ūkio, kuriame dirba šeimos nariai ir keliolika samdomų vietos gyventojų, šeimininkas, aktyvus visuomenininkas, stengiasi suspėti visur. Būdamas Kupiškio darbdavių klubo prezidentas laidoje kalbėjo apie bedarbystės rajone problemas, įvardijo žemdirbių visuomeninių organizacijų mažo aktyvumo priežastis. Koks ūkininkui buvo ketvirtadienis?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...