captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: katalonų literatūros temperamentas

„Literatūros istorijoje matyti, kad katalonų literatūra anksčiau pasiekia savo aukso amžių negu Ispanijos. Ir ispanai iš katalonų skolinosi ir leksiką, ir literatūros raiškos dalykus“, – pasakoja literatūros tyrinėtoja Maria Sebastia Saez.  
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.

Prasidėjus neramumas Katalonije į šį regioną nukrypo viso pasaulio akys. Nemažai girdime apie politines aktualijas. O ką žinome apie katalonų literatūrą? Kokių kontekstų veikiama ji formavosi? Kokios intelektualinės ir literatūrinės tradicijos svarbiausios? Kokius katalonų literatūros vertimus galime skaityti lietuviškai? Kokie katalonų ir ispanų literatūros santykiai? Kuriai literatūrai priskirtini ispaniškai rašantys Katalonijos autoriai?

Apie katalonų literatūrą „Literatūros akiračiams“ papasakos iš Valensijos kilusi Maria Maria Sebastia Saez – klasikinės literatūros tyrėja, besidominti ir komparatyvistika, lyginanti italų, ispanų, prancūzų, anglų ir kitas literatūras. Maria taip pat yra tyrinėjusi graikų romėnų mitologiją šiuolaikinėje literatūroje. O sykiu Maria yra ispanų kalbos dėstytoja, baigusi ir ispanų kaip užsienio kalbos dėstymo specialybę. Šiuo metu ji Vilniaus universitete dėsto ispanų kalbą ir kultūrą. Su Maria bendrauti padės Aistė Kučinskienė – vertėja iš ispanų kalbos ir Vilniaus universiteto dėstytoja.

Laidoje girdėsime katalonų bardų atliekamų dainų.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – spalio 29 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 30 d., pirmadienį, 01.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...