captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Jokie kiti tautų papročiai nėra tokie konservatyvūs, kaip mirusiųjų laidojimo būdai. Tačiau mūsų protėvių apgyventoje teritorijoje būdavo laidojama ne tik žemėje, bet ir vandenyje, mirusieji atiduoti ir ugniai. Pirmadienio viktorinoje – apie laidojimo papročius.  

„Mes kuriame erdvę, kurioje lietuvių kompozitorių kūriniai ir jų atlikėjai atranda savo klausytoją“, – teigia keliaujančio kamerinės muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ meno vadovas Robertas Bliškevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Dažnai tikras gyvenimas būna šimtąsyk įdomesnis už patį vaizdingiausią romaną, kaip autobiografijos ir biografijos pagavesnės ir paveikesnės už išgalvotus likimo vingius”, – pastebi literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė, pristatydama du (auto)biografinius pasakojimus apie Europos ir gyvenimo pinkles: Elias Canetti antrąjį autobiografinės trilogijos tomą „Fakelas ausyje” bei Britų politikos apžvalgininkės ir biografės Sonios Purnell knygą „Clementine Churchill: Pirmosios ledi gyvenimas ir karai“.

Jokie kiti tautų papročiai nėra tokie konservatyvūs, kaip mirusiųjų laidojimo būdai. Tačiau mūsų protėvių apgyventoje teritorijoje būdavo laidojama ne tik žemėje, bet ir vandenyje, mirusieji atiduoti ir ugniai. Artėjant Vėlinėms, mirusiųjų pagerbimo šventei, pirmadienio viktorinoje – apie laidojimo papročius nuo pat seniausių laikų.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 30 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...