captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė”: apie (ne)lygybę švietime

Lietuvoje prasideda diskusija apie lygybę švietime. Priklausomai nuo pažiūrų ir ideologijos, skirtingos grupės lygybę interpretuoja skirtingai. Kokie švietimo ir visuomenės ateities scenarijai piešiami Seime, svarstant nevalstybinių, privačių mokyklų finansavimą? Visa tai aiškinsimės laidoje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kurti autoportretą – nelengva užduotis: žiūrovui tenka atverti savo tikrąjį vidų, laviruoti tarp per daug gražaus ir pernelyg savikritiško požiūrio į save. Reportažas iš autoportretų parodos „Klaipėdos galerijos“ filiale „Herkaus galerija“. 

Ar dirbtinio intelekto kuriama muzika kada nors pakeis žmonių kūrybą? Kaip Švedija ruošiasi režisieriaus Ingmaro Bergmano 100-osioms gimimo metinėms? Apie tai – užsienio kultūros apžvalgoje.

„Draugų kompanijoj, kai visi juokauja, vienas žmogus sėdi tylus. Staiga jis ką nors pasako ir visi lieka galvoti, ar čia buvo juokas... Taip aš įsivaizduoju Greimą. Jis turėjo gana tamsų humoro jausmą“, – sako semiotikė, komiksų autorė Miglė Anušauskaitė, išleidusi komiksų knygą apie semiotikos mokslo pradininką A. J. Greimą.    

„Jei laiko mašina perkeltų Adomą Mickevičių į šiandieninį Užupį, Feliksą Dzeržinskį – į Paupį, dailininką Vincentą Slendzinskį – į Šnipiškes, nei vienas iš jų ten nepasiklystų, gal tik pastarąjį nustebintų tebestovinčių trobelių prabangiai plastikinė apdaila“, – apie tai, kas garantuoja Vilniaus profilio stabilumą, o kas mieste greičiausiai keičiasi, savo komentare svarsto menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Holivudas ginklų šūvius pavertė itin galingais. Garso efektai tapo pernelyg įspūdingi, o žiūrovai taip nukreipiami į klaidingą psichologinę būseną“, – apie garsą kine pastebi Holivude dirbęs garso dizaineris, Hartfordšyro universiteto prof. Val Kuklowsky.

Tradicinėje dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ aiškinsimės, ar valstybė turėtų finansuoti privačias mokyklas, kai mažėja valstybinių mokyklų tinklas. Ar tikrai dėl to padidėtų švietimo įvairovė ir  kokybė? O gal toks sprendimas dar labiau didintų nelygybę švietime?

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 28 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 29 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...