captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: baudos brakonieriams didėja

Nustatyti nauji, dešimteriopai didesni žalos, padarytos laukinėms gyvūnų rūšims ir jų buveinėms, baziniai tarifai. Už nelegaliai sumedžiotą briedį, elnią ar danielių teks sumokėti 17 500 Lt, tačiau ši suma bus didesnė, nes ji kasmet indeksuojama.

Sulaukėme sausio vidurio. Jeigu tikėtume tik kalendoriumi, manytume, kad ir žiema įpusėjo, kad jos liko visai nedaug. Tačiau sunku pasakyti, kiek žiemos mums dar liko. Išlydėjus didžiąsias metų šventes, per Tris karalius, prieš savaitę, atsisveikinome su egutėmis.  Dabar lauksime kitų žiemos švenčių – ne už kalnų pusiaužiemis, po to – Užgavėnės.

Aplinkos ministro Valentino Mazuronio šių metų sausio 2 d. pasirašytas ir nuo sausio 15 galiosiantis įsakymas, kuriuo nustatyti nauji, dešimteriopai didesni žalos, padarytos laukinėms gyvūnų rūšims ir jų buveinėms, baziniai tarifai, teigiamai vertinamas visų. Už nelegaliai sumedžiotą, kitaip sakant – subrakonieriautą briedį, elnią ar danielių teks sumokėti 17 500 Lt, tačiau ši suma bus didesnė, nes ji kasmet indeksuojama, taigi – didėja. Už šerną, stirną nustatytas 5 000, vilką 3000, bebrą ir kiškį – 1000 Lt tarifas. Jeigu bus sunaikinta vaikinga ar jauniklius vedžiojanti patelė, bus nustatomas dvigubas bazinis padarytos žalos tarifas.

Radijo klausytojai laidoje dalinasi savo patirtimi globojant paukščius. O laidos rengėjai pateikia informaciją, kaip paukščiai globojami Izraelyje ir Švedijoje. Čia lesinamos gervės: Izraelyje žiemojančos, beriant joms kukurūzus, o Švedjoje – apsistojančios migracijų metu. Toks lesinimas – ne tik pagalba paukščiams, bet ir savotiška prevencija – lesinami paukščiai neskrenda į laukus ir nepadaro žalos.  

 Laidoje paskelbsime konkurso, kurį organizavo laidos „Gamta – visų namai“ rengėjai ir savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ redakcija. Dešimčiai įdomiausių laiškų autorių teko apdovanojimai ir savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ prenumeratos.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“:  šeštadienį, sausio 12 d., 06.30 val. ir antradienį, sausio 15 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...