captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl užmirštamas medalio menas?

„Medalio menas – baigiama užmiršti meno šaka“, – tvirtina medalių kūrėja, „X Baltijos medalių trienalės“ vadovė, dailininkė Lina Kalinauskaitė.
Medalių kūrėja „X Baltijos medalių trienalės“ vadovė dailininkė Lina Kalinauskaitė. wikipedia.org nuotr.
Medalių kūrėja „X Baltijos medalių trienalės“ vadovė dailininkė Lina Kalinauskaitė. wikipedia.org nuotr.

„Filmus reikia ne tik skaitmeninti, bet ir restauruoti. Todėl, kad jei tai nebus daroma, filmus paprasčiausiai pamirš. Tai tampa aktualu, nes kartos keičiasi, auga ir susidomėjimas lietuvių kino istorija. Todėl bet koks būdas ugdyti žiūrovą yra svarbus, o neturint ką parodyti, sunku ir ugdyti“, – apie audiovizualinio paveldo išsaugojimo svarbą ateičiai sako kino istorikė dr. doc. Lina Kaminskaitė-Jančiorienė, Lietuvos audiovizualinio paveldo aktualinimo projektų iniciatorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema – režisierius Kirilas Serebrenikovas Štutgarte – kaip tai gali būti, kai jam paskelbtas namų areštas Maskvoje: Štutgarto operos teatro išmonė.

„Medalio menas – baigiama užmiršti meno šaka“, – tvirtina medalių kūrėja „X Baltijos medalių trienalės“ vadovė dailininkė Lina Kalinauskaitė. Kodėl? Kuo Lietuvos ir užsienio šalių kultūroje svarbi ši meno sritis? Kaip populiarinti medalio meną ir ugdyti jaunąją medalininkų kartą? Apie medalio meno situaciją su medalių kūrėjais – tarptautinės medalininkų federacijos FIDEM atstovu Lietuvoje dailėtyrininku Antanu Olbutu ir L. Kalinauskaite – pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 26 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...