captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: dzūkai ūkininkai įrodė šiltnamių gėlininkystės verslo pranašumus

Alytaus rajone, Punios kaime, 3,5 ha šiltnamių gėlininkystės ūkyje tvarkosi Vitalija ir Algimantas Žemaičiai. Per ketvirtį amžiaus jie pelnė aplinkinių pripažinimą, įsitvirtino rinkoje ir tapo didžiausiu šalyje šiltnamyje auginamų vazoninių gėlių tiekėju. Ūkyje moderniuose šiltnamiuose veša per 200 rūšių augalų. Rudenį juose  karaliauja chrizantemos.
Alytaus r. ūkininkė Vitalija Žemaitienė.
Alytaus r. ūkininkė Vitalija Žemaitienė.

Šiemet šalies miškuose buvo gausu grybų, kitų gėrybių. Ne tik medžiotojai linkę pasmaguriauti laukinių žvėrių mėsos patiekalų. Tik vartotojus kartais apninka abejonės dėl miško gėrybių saugos radiacinės taršos požiūriu. Ar verta baimintis? Aptaria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Cheminių tyrimų skyriaus Radiologinių tyrimų grupės vadovas Pranas Drulia.

Druskininkų Vietos veiklos grupė „Sūrūs vėjai“ yra išskirtinė – ji veikia kurortinėje teritorijoje, tad padeda dzūkų kaimų gyventojams tinkamai pasirinkti ir pasiūlyti įvairias paslaugas turistams iš Lietuvos bei kitų šalių. Druskininkų Vietos veiklos grupės pirmininkas Alvydas Varanis pastebi, kad ypač populiarūs dzūkiškus papročius ir valgius pristatantys renginiai.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...