captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie žmogiškumą tragiškų įvykių akivaizdoje

„Esu sakęs, kad karas gali parodyti pačius blogiausius žmogaus bruožus, tačiau gali parodyti ir pačius gražiausius“, – sako dokumentinio filmo „Paskutinis žmogus Alepe“ režisierius iš Sirijos Feras Fayyad.

„Savo tekstuose stengiuosi parodyti, kad nesame vieni, egzistuoja įvairios patirtys, skirtingos kalbos“, – sako literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas, kurio esė rinktinė „Uosto fuga“ dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“.

Apžvelgsime mėnesinį kultūros ir meno žurnalą „Nemunas“ kartu su jo vyriausiąja redaktore Erika Drungyte.

„Kalba nemėgsta revoliucijų, viskas vyksta pamažu, kaita, raida vyksta, bet lėtai, kalbos kaita vyksta šimtmečiais, o ne dešimtmečiais,“ – rubrikoje „Kalbos rytas“ sako Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dėstytoja profesorė Genovaitė Kačiuškienė.

„Vieną dieną miestas visiškai apgultas, o pagrindinis veikėjas Khaledas nusprendžia kitą rytą eiti nusipirkti žuvų. Visi nustebom, miestas apgultas, jis tikrai neras, kur nusipirkti tų žuvų. Operatorius paklausė, ar tai svarbu nufilmuoti. Atsakiau, kad tai ir yra mūsų filmo esmė, – sako dokumentinio filmo „Paskutinis žmogus Alepe“ režisierius iš Sirijos Feras Fayyad. – Kitą dieną Khaledas išėjo pirkti žuvų ir vidury gatvės surado žuvų pardavėją. Tokių žmonių kaip Khaledas, ateinančių nusipirkti maisto – šimtai. Ši scena leidžia tikėti gyvenimu ir žmonių meile. Šiais žmonėmis gali pasitikėti – jie nenužudys vienas kito, nesimuš dėl paskutinio duonos kąsnio. Esu sakęs, kad karas gali parodyti pačius blogiausius žmogaus bruožus, tačiau gali parodyti ir pačius gražiausius.“ Pokalbis su režisieriumi F. Fayyadu – apie žmogiškumą tragiškų įvykių akivaizdoje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 25 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close