captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie neelitinį teatrą su režisieriumi Gildu Aleksa

„Iš esmės mūsų tikslinė auditorija yra pasimetę, atbukinti žmonės. Jie eina į teatrą, nes ieško, kaip atkurti empatiją, atrasti naujų bendravimo būdų. Aš galiu smerkti tą empatijos nebuvimą, bet matau, kad kuo daugiau mes gausime informacijos, tuo mažiau subtilios empatijos bus“, – sako režisierius Gildas Aleksa.  
Režisierius Gildas Aleksa. V. Raupelio nuotr.
Režisierius Gildas Aleksa. V. Raupelio nuotr.

„Po 40 metų gauti leidimą filmuoti garsiąsias lenktynes buvo didžiulis iššūkis ir pergalė. Tačiau dabar, kai filmas jau baigtas, dažnai pagalvoju – ar dar kartą ryžčiausi imtis tokio sudėtingo projekto. „Giro d‘Italia“ visada buvo uždara ir akylai saugoma teritorija. Tik ten patekęs supranti kodėl. Tai kita planeta“, – sako režisierius Arūnas Matelis, kurio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta.“ Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje buvo pripažintas geriausiu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kaip ir kada kritikuojant meną ir reklamą pasitelkiamas argumentas, kad įžeidžiami tikinčiųjų jausmai? Apie tai – Vilniaus universiteto profesorės Natalijos Arlauskaitės komentaras „Jausmų ekspertizė“. 

„Bėda ta, kad dabar mes gauname informaciją iš viso pasaulio, o pasaulyje nėra gerai. Žmonėms, kurie pripratę prie garsios muzikos, tyli muzika jau nebesukelia įspūdžio. Kadangi gyvename sensacija po sensacijos, po dešimt jų per dieną, tiesiog žmogus nebegali išvystyti tų subtilių reakcijų, kad ir ateiti į teatrą ir išjausti Čechovą. Na, gal, jeigu jis gyvena kažkokiame burbule ir yra iš tų, kuriems reikia tokio teatro. Bet iš esmės mūsų tikslinė auditorija yra pasimetę, atbukinti žmonės. Jie eina į teatrą, nes ieško, kaip atkurti empatiją, atrasti naujų bendravimo būdų. Aš galiu smerkti tą empatijos nebuvimą, bet matau, kad kuo daugiau mes gausime informacijos, tuo mažiau subtilios empatijos bus. Dėl to spektaklius man jau reikia kurti kitaip, bendrauti su žmonėmis kitaip. Ir viskas virsta tokiu labai greitu ir intensyviu šachmatų žaidimu. Tai įdomu, bet kai esi pavargęs, tada labai sunku jį žaisti“, – sako režisierius Gildas Aleksa.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 24 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...