captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino kūrėjos Teklė ir Marija Kavtaradzės

„Kai buvom mažos, mama mums garsiai skaitydavo ir mes kartu išgyvendavom istorijas. Tos bendros patirtys atėjo ir į šiandieną: tuo, ką patiriam, norim pasidalinti su kitais“, – kodėl rašo, pasakoja kino scenarijų ir teatro pjesių autorė Teklė Kavtaradzė.
Kino kūrėjos Teklė ir Marija Kavtaradzės. Vytautes Ribokaites nuotr.
Kino kūrėjos Teklė ir Marija Kavtaradzės. Vytautes Ribokaites nuotr.

„Dirbau konfliktų zonose ir kai pamačiau, kas dedasi kare, nebetikiu naujienomis.  Atrinkdami, ką ir kaip pranešti, konstruojame pasaulį. Bet blogiausia, kad naujienos sukuria iliuziją, jog suprantame, kas vyksta“, – pasakoja žurnalistė, režisierė Lidija Zelović, festivalyje „Nepatogus kinas“ pristačiusi filmą „Mano nuosavas privatus karas“ apie Balkanų karą.

Kas nulėmė šių metų literatūrinės premijos „Man Booker“ laureato George‘o Saunderso sėkmę? Kodėl neseniai atidarytas dizainerio Yveso Saint Laurent‘o muziejus Paryžiuje gali būti įdomus ne tik mados mėgėjams? Apie tai užsienio kultūros apžvalgoje.

„Pastarąjį dešimtmetį šiuolaikinėje lietuvių muzikoje naujų krypčių taip ir neatsirado. Šią muziką pavadinčiau postmoderniu ar net postinternetiniu menu“, – apie prasidedantį  27-ąjį aktualios muzikos festivalį „Gaida“ pasakoja festivalio projektų vadovas, kompozitorius Vytautas Jurgutis.

Kaip ir kada kritikuojant meną ir reklamą pasitelkiamas argumentas, kad įžeidžiami tikinčiųjų jausmai? Apie tai – Vilniaus universiteto profesorės Natalijos Arlauskaitės komentaras „Jausmų ekspertizė“. 

„Reikia pagražinti gyvenimą, kitaip jis bus nuogas. Mes tikime, kad menas gali būti įperkamas kiekvienam, nereikia šimtų eurų, kad pasikabintum paveikslą ant sienos“, – sako Kaune neseniai atidarytos galerijos „Nyčės ūsai“ vienas įkūrėjų Adrianas Hoogduijn.

„Kuriu tokius filmus, kuriuos pati norėčiau pasižiūrėti, bet niekur nerandu“, – sako kino scenarijų autorė ir režisierė Marija Kavtaradzė. Su talentingomis seserimis Tekle ir Marija Kavtaradzėmis sėsim ir pakalbėsim apie jų darbus kine ir teatre.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...