captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: du Vyčio Jankausko šokio teatro dešimtmečiai

„Man pačiam norisi pažvelgti į šį 20-ies metų kūrybinį laikotarpį šiek tiek iš šalies, padėkoti visiems žmonėms, kurie kartu dalyvavo kuriant ir atliekant, bei priminti, supažindinti ypač jaunesnės kartos šokėjus ir šokio mylėtojus su tuo, kas vyko prieš penkiolika ar dvidešimt metų Lietuvos šiuolaikiniame šokyje“, – mintimis dalijasi teatro įkūrėjas choreografas Vytis Jankauskas.
Choreografas Vytis Jankauskas. VJŠT archyvo nuotrauka.
Choreografas Vytis Jankauskas. VJŠT archyvo nuotrauka.

Projektas NDG apima dvi parodas „Vilniaus piešimo mokykla“ ir „Vilniaus topofilija“, kurios kviečia pasivaikščioti po Vilnių, pasigrožėti žinomais ir mažiau žinomais Vilniaus vaizdais dailėje ir palydi į šiek tiek primirštą, nepelnytai primirštą Vilniaus piešimo mokyklą, jos mokytojų ir mokinių kūrinius.

LRS mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyr. redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Manau, kad po parodą vaikščioti su draugu, ypač jauniesiems žiūrovams, kurie nejaučia tos distancijos, yra įdomiau. Žinot, tada nesusiformuoja tam tikri hierarchiniai santykiai ir tuo pačiu vaikas sužino daugiau apie meną, kultūrą, istoriją“, – apie meno ir kaniterapijos sąsajas Klaipėdos parodų rūmuose svarsto menotyrininkas Ignas Kazakevičius, KKKC vadovas.

„Man pačiam norisi pažvelgti į šį 20-ies metų kūrybinį laikotarpį šiek tiek iš šalies, padėkoti visiems žmonėms, kurie kartu dalyvavo kuriant ir atliekant, bei priminti, supažindinti ypač jaunesnės kartos šokėjus ir šokio mylėtojus su tuo, kas vyko prieš penkiolika ar dvidešimt metų Lietuvos šiuolaikiniame šokyje“, – mintimis dalijasi teatro įkūrėjas choreografas Vytis Jankauskas. Apie Vyčio Jankausko šokio teatro ištakas ir raidą, šiandienines vizijas ir idėjas pokalbis studijoje su V. Jankausku ir teatro direktore, šokėja ir pedagoge Giedre Kirkilyte-Jankauskiene. Mintimis, kokią vietą šis teatras užima kultūriniame kontekste, dalinsis šokio istorikas ir baleto kritikas dr. Helmutas Šabasevičius.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 20 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...