captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot": naują laiką matuojantis „Saulės laikrodis“

Po beveik 30 metų pertraukos prisikelia legendinė progresyvaus roko grupė „Saulės laikrodis“. Apie būsimą albumą, grupės istoriją ir roko muziką apskritai – kartu su „laikrodininku“ Gintautu Rakausku.
Gintautas Rakauskas. D. Razausko nuotr.
Gintautas Rakauskas. D. Razausko nuotr.

Mano grupės gitaristas, veždamas mane į LRT studiją sako: „o tu žinai, Rakauskas yra vienas geriausių gitaristų Lietuvos muzikos istorijoje. Aš girdėjau jį kartu su „Antim“. Pats Gintautas šypsosi: „tiesiog pirštai ir mintys grojant turi sutapti. Technika nėra svarbiausia“. Apie „Saulės laikrodžio“ įtaką mūsų muzikos istorijai kalbėti ir sunku, ir lengva. Sunku įsivaizduoti, kas būtų buvę, jei 1983-iasiais grupės muzika nebūtų  uždrausta ir būtų pavykę išleisti vinilo plokštelę. Galbūt būtume turėję visai kitokį, gerokai turtingesnį roką. Tačiau lengva ir dabar tvirtinti, kad „Saulės laikrodis“ buvo progresyvaus roko pradininkai, vėliavnešiai ir vieni profesionaliausių savo srityje. Todėl net ir po tiek metų, po skaudžių netekčių jų sugrįžimas su nauju albumu yra neabejotinai svarbus įvykis.

Laidos autorius ir vedėjas – Domantas Razauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama spalio 21 d., šeštadienį, 12.10 val. ir spalio 22 d., sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close