captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: aktorius Ferdinandas Jakšys

„Per visą gyvenimą, kokius spektaklius bevaidintume, dėjom pamušalą filosofijos ir kartu inteligencijos, siekėm atskleisti intelektualiąją prasmę. Visa kur, netgi komiškuose vaidmenyse, visada ieškodavau šito grūdo“, – sako aktorius Ferdinandas Jakšys, pasitikęs 80 metų gyvenimo sukaktį.
Aktorius Ferdinandas Jakšys.
Aktorius Ferdinandas Jakšys.

„Labai gilus tai buvo procesas, toks gilus, tarsi būčiau narpliojusi giminės šaknis. Kai kurie darbai eina tiesiog iš širdies. Džiaugiuosi sulaukusi tarsi iš viršaus tokios energijos, lyg dovanos“, – mintimis dalijasi juvelyrė Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, sukūrusi Viktorijos Daujotytės eilių įkvėptą juvelyrikos ir mažosios plastikos darbų parodą ir knygą „Žemaitijos balsai ir daiktai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema – ką skaito, kokios muzikos klausosi ir kokiu instrumentu groja visapusiškai intelektualus Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas?

„Per visą gyvenimą, kokius spektaklius bevaidintume, dėjom pamušalą filosofijos ir kartu inteligencijos, siekėm atskleisti intelektualiąją prasmę. Visa kur, netgi komiškuose vaidmenyse, visada ieškodavau šito grūdo. Ir dabar, kai jau esu išėjęs iš teatro, visada renkuosi tokią poeziją ir tokius tekstus, kad jie būtų prasmingi“, – sako aktorius Ferdinandas Jakšys, pasitikęs 80 metų gyvenimo sukaktį. Pokalbis su F. Jakšiu apie dar mokykloje garsaus pedagogo Rapolo Šaltenio suformuotą požiūrį į teatrą ir aktoriaus specialybę, sukurtus vaidmenis ir besikeičiantį Lietuvos teatrą.

 Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...