captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar universitetai žlugdo aukštojo mokslo reformą?

Praėjusią savaitę Mykolo Romerio universiteto (MRU) bendruomenė priėmė sprendimą nesijungti su Vilniaus universitetu (VU), bet likti savarankiška specializuota aukštąja mokykla. Tiesa, gegužę pristačius Aukštojo mokslo reformos planą, MRU turėjo tapti Policijos akademija ir būti perkeltas iš Vilniaus į Kauną.
Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. Algirdas Monkevičius. MRU nuotr.
Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. Algirdas Monkevičius. MRU nuotr.

Gerokai nuo reformatorių projekto nukrypo ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Jis ir toliau lieka savarankiškas. Susijungęs su Lietuvos edukologijos universitetu, jis taps vienu iš trijų pedagogų rengimo centrų Lietuvoje. Tiesa, reformos plane buvo numatyta, jog VDU taps naujai kuriamo Kauno universiteto dalimi, kurio ašimi turėjo tapti Kauno technologijos universitetas. 

Panašu, kad ir kiti universitetai, turėję būti sujungti su kitomis aukštosiomis mokyklomis, išliks.

Maža to, pavasarį sukurtos Universitetų pažangos konferencijos, kuri buvo tarsi atsvara Lietuvos universitetų rektorių konferencijai, veikla iš esmės žlugo nė neprasidėjusi.

Kai kurie ekspertai pastebi esą aukštosios mokyklos sabotuoja reformą. 

Ką į tokius teiginius atsakytų patys aukštųjų mokyklų vadovai? Kodėl jų bendruomenės nepakluso reformatorių valiai?

Kita vertus, šią savaitę Lietuvoje viešėję ir su aukštųjų mokyklų rektoriais susitikę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai atvirai ir gana kategoriškai pareiškė, kad Lietuvoje yra per daug universitetų, mokslo ir studijų kokybė nepakankama, o finansavimo neužtenka būtent dėl to, kad aukštųjų mokyklų per daug. EBPO atstovų vertinimu, tam, kad Lietuvos aukštasis mokslas išsikapstytų iš duobės, būtina konsoliduoti aukštąsias mokyklas.

Kokios yra galimos išeitys?

Kas bus Lietuvai kaip valstybei, jei ji neatsižvelgs į EBPO rekomendacijas ir nesumažins aukštųjų mokyklų skaičiaus?     

Laidoje dalyvauja Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. Algirdas Monkevičius. Telefonu susiklosčiusią situaciją komentuos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, spalio 19 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...