captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip visiškai atsiduoti tapybai?

„Tapyba yra ne vien mąstymo forma, bet ir gyvenimo būdas, jai reikia visiškai atsiduoti“, – sako tapytojas Petras Lincevičius.  

Pradėsime pažintį su akcijoje „Metų knygos rinkimai“ dalyvaujančių knygų autoriais. „Kai pradėjau galvoti apie Šiaulius, tas miestas man tiesiog taip skambėjo. Jeigu būčiau parašęs bendrine kalba, būtų kažkokia išdavystė“, – apie savo romaną „Pietinia kronikas“ pasakoja rašytojas Rimantas Kmita.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Turkologija nėra vien mokslas apie Turkiją. Šios studijos atveria vartus tiek į tiurkų pasaulį, tiek į Balkanus, o žvelgiant per islamą istoriškai ir į Artimuosius Rytus,“ –  sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro turkų kalbos dėstytoja Natela Statkienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie turkų kalbą.

„Mano dėstytojas Arvydas Šaltenis sakydavo, kad savo kūryba negalima meluoti. Atsidurdamas vienas prieš savo darbą niekaip negali jo sumeluoti. Reikia atsakyti į klausimą, kodėl tai darai, – sako tapytojas Petras Lincevičius. – Tapyba yra ne vien mąstymo forma, bet ir gyvenimo būdas, jai reikia visiškai atsiduoti. Tapybos procesas yra apie čia ir dabar, tačiau paveikslo, jeigu nesunaikinamas, gyvenimas nusitęsia net keletą šimtmečių po tapytojo mirties. Šios mintys neleidžia apsimetinėti ar nutolti nuo savęs.“ Apie discipliną tapyboje, gamtos tapybą ir plenerą Manhatane – pokalbis su tapytoju Petru Lincevičiumi.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 18 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...