captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kada Lietuvoje bus įteisintas aktyvaus ūkininko statusas?

EK pateiktuose teisės aktuose dėl „Bendrosios žemės ūkio politikos artėjant 2020 metams“ įteisinta aktyvaus ūkininko sąvoka. Apibrėžtas ir aktyvaus ūkininko statusas: iš savo veiklos jis turi gauti numatytą procentą pajamų ir būti aktyvus bent vienos žemdirbių savivaldos organizacijos narys.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

EK pateiktuose teisės aktuose dėl „Bendrosios žemės ūkio politikos artėjant 2020 metams“ įteisinta aktyvaus ūkininko sąvoka. Apibrėžtas ir aktyvaus ūkininko statusas: iš savo veiklos jis turi gauti numatytą procentą pajamų ir būti aktyvus bent vienos žemdirbių savivaldos organizacijos narys. Tik tuomet jis galės pretenduoti į ES paramą. Lietuvoje kol kas tik pradedama diskusija dėl aktyvaus ūkininko statuso įteisinimo.

Architektūros paminkle, valstybės saugomame objekte, laikomi...  grūdai. Ir tai ne visada yra blogai. Tokių ūkinių pastatų, naudojamų pagal paskirtį, yra Šakių rajono Kriūkų miestelyje. Grūdų sandėlis, dar vadinamas „špykėre", pastatytas XIX a. antrojoje pusėje. Išsaugotas pastatas, tiesa, be senoviškos įrangos, turi architektūrinę, technologinę, istorinę vertę.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su ūkininku Zigmu Aleksandravičiumi. Apie kasdienos darbus, rūpesčius, visuomeninę veiklą, įvairius kaimo žmogui ir ypač ūkininkui aktualius reikalus pasakoja Kupiškio rajone esančio 2000 ha augalininkystės ūkio šeimininkas. Jau aptarėme praėjusias šventes, šią savaitę pradėtus melioracijos griovių tvarkymo darbus, naujų technologijų paieškas. Trečiadienio planuose buvo vizitas pas merą, darbdavių klubo susitikimas. Kokia diena buvo ūkininkui?

 Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, sausio 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...