captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos solistė Justina Gringytė

„Opera – didžiulis verslas, o menas tėra paskutinė akimirka scenoje. Europa, Amerika nebeturi pinigų, tad vyksta žiauri solistų, dirigentų medžioklė ir didelė kova“, – apie šiuolaikinį operos pasaulį pasakoja sėkmingą tarptautinę karjerą vystanti operos solistė Justina Gringytė.
Operos solistė Justina Gringytė.
Operos solistė Justina Gringytė.

Labai džiaugiuosi šiuo įvykiu, netgi jaučiu viso savo gyvenimo, kūrybos džiugesį, nes jau buvo beviltiška, rodės, siena pasmerkta išnykimui. O štai dabar ji atgimė iš naujo“, – sako dailininkė Birutė Žilytė. Vilniuje buvo pristatyta verslininko Audriaus Klimo  suskaitmenintos legendinės B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ freskos fragmentas.

Vokietijoje šią savaitę vyksta viena seniausių ir didžiausių pasaulyje Frankfurto knygų mugė. Hjustono  universiteto mokslininkai tiria, kaip mūsų smegenys reaguoja į meno kūrinius. Prieš porą metų italų architektas išgarsino Milaną architektūros pasaulyje, sukurdamas ypatingus dangoraižius, kurie prisideda prie kovos su klimato kaita. Apie visa tai – užsienio naujienų kultūros apžvalgoje.

„Pirmas impulsas kilo, kai atsivėrus sienoms į Lietuvą pradėjo plūsti labdara. Gerai pamenu, kai studijų metais nedideliame miestelyje pamačiau skuduryną šventoriuje“, – pasakoja menininkė Marta Vosyliūtė, Bažnytinio paveldo muziejuje surengusi didžiulę parodą „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje“.

„Akademinis pasaulis ūžia dėl plagiato skandalo, o man ši istorija vėl grąžina mintis apie akademines gaujas. Vis dažniau susiduriu su jų labai savitais ir tamsiais akademinio pasaulio principais“, – komentare pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. 

„Ilgas skaitymas moko susikaupti, sutelkti dėmesį. Tuo tarpu šiandien skaitome fragmentus, tarkim, kai kompiuteryje naršome po savo dokumentus, atnaujiname būseną feisbuke ar ieškome skrydžio į Ispaniją“, –  pastebi Nyderlandų Leideno universiteto profesorius Adrian van der Weel. Kaip skaitymo įpročiai keičia mūsų mąstymą?

„Operos režisierių noras šoku pelnyti vardą jau blėsta. Dabar visi nori grožio, todėl vis daugiau ir daugiau pamatysim tradicinių operos pastatymų“, –  teigia operos solistė Justina Gringytė. Pokalbis su dainininke – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...