captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkio modernizavimo svarba

Beveik 100 tūkst. eurų investicija dar nuo krizės pieno sektoriuje neatsigavusiam pieno ūkiui – didžiulis iššūkis. Tačiau Angelė ir Algis Degučiai iš Prienų rajono Pazelvės kaimo, turintys 160 galvijų ūkį, investicijų svarba ir būtinumu neabejoja. Aišku, be ES paramos modernios melžimo įrangos, naujo šaldytuvo nebūtų įsigiję. Dabar melžiamų karvių bandos kontrolė bus visiškai kompiuterizuota. Tai leis geriau tvarkytis ir sudėtingesnėmis pieno sektoriuje sąlygomis.
Angelė ir Algis Degučiai.
Angelė ir Algis Degučiai.

Latvijos rinka viliote vilioja lietuvių verslininkus. Kaimyninėje šalyje savo nišą yra radusios prekybos, statybos, logistikos bei kitas paslaugas teikiančios bendrovės. Naujausiais duomenimis, lietuviško kapitalo įmonių skaičius kaimyninėje šalyje jau artėja prie 2500. Kasmet jų padaugėja beveik 200. Įsitvirtinti Latvijos rinkoje tikisi ir bendrovė iš Kauno „Obuolių namai“, latviams siūlanti pagal naujausias technologijas gaminamas obuolių sultis.

Gyvenantys nedidelėse gyvenvietėse paprastai visada domisi savo apylinkių istorija. Daugiau argumentų tam suteikia senus laikus menantys kaimai, šalies ar regiono istorijai svarbių įvykių vietovės, žymių žmonių gyvenimo veikla. Tačiau nebūtinai reikia labai garsių pavardžių ar istorinių įvykių, tai parodo ir pavyzdys Kėdainių rajone Pajieslyje. Čia gimęs ir augęs mokytoju ir mokyklos direktoriumi dirbęs dabar septyniasdešimtmetis Antanas Kišonas domisi savo gimtinės, beje skaičiuojančios vos 160 metų, istorija. Ir ją populiarina kartais organizuodamas specialias pažintines ekskursijas vietos gyventojams.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...