captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino operatorius Jonas Tomaševičius

„Nebūna taip, kad filmas yra prastas, bet gerai nufilmuotas“, – tvirtina vienas žymiausių Lietuvos kino operatorių Jonas Tomaševičius, pasitikęs 80 metų gyvenimo sukaktį.
Kino operatorius Jonas Tomaševičius. ELTA nuotr.
Kino operatorius Jonas Tomaševičius. ELTA nuotr.

„Nors festivalis šiemet mini 30-metį, jis nelinkęs gyventi prisiminimais ir mindžikuoti vietoje. Užuot pristatę savo praeities žvaigždžių retrospektyvą, mes tęsiame misiją supažindinti publiką su ryškiausiais šiuolaikinio džiazo estetikos formuotojais iš įvairių pasaulio šalių“, – tikina Antanas Gustys, festivalio „Vilnius Jazz” steigėjas ir prodiuseris. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema – šeštadienį Anapilin išėjęs lietuvių mokslininkas, rašytojas Kazys Almenas.

„Aš, atvirai pasakius, labai daug atidaviau kinui, net daugiau negu šeimai. Laimingiausia diena dabar, kai susapnuoju, kad filmuoju – rimtai, gražiai, su visokiais bėgiais, su kranais, su apšvietėjais, su visais visais, ir man tada taip džiugu, toks gražus sapnas... – apie gyvenimą kinu pokalbis su vienu žymiausių Lietuvos kino operatorių Jonu Tomaševičiumi, pasitikusiu 80 metų gyvenimo sukaktį. – Nebūna taip, kad filmas yra prastas, bet gerai nufilmuotas. Jeigu tik kažkur mirktelsi ir nesužiūrėsi, paskui, kai filmas eina, kartais neįmanoma būdavo perfilmuot, kai tas kadras artėja, žiūri į savo batus, nes pačiam gėda...“ – prisiminimuose, kaip filmų kadruose, tebėra ryškūs žmonės ir filmavimo momentai.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 12 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...