captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gideono Mendelio „Skęstantis pasaulis“

„Aš niekaip konkrečiai žmonėms nepadedu, nesuteikiu jiems piniginės paramos, arba tik labai nedidelę. Bet ką galiu duoti – tai tapti jų nelaimės liudininku”, – pasakoja fotografas Gideonas Mendelis, apdovanotas šešiais „World Press Photo“ ir kitais prestižiniais apdovanojimais, jau dešimtį metų fotografuojantis potvynio paveiktus žmones ir gyvenvietes.  
Gideono Mendelio nuotr.
Gideono Mendelio nuotr.

„Lietuviai yra grožio fašistai. Lietuviai atrodo gerai, jie gražūs, sveiki. Ir kai iš tolo atslenka mažutis mažutis klausimas: o kas bus, jeigu ateis karas, tada geriau turėt 15 visų atspalvių džinsų negu vienus, kurie suplyš“, – sako menininkė Marta Vosyliūtė, pristačiusi parodą „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje. Martos Vosyliūtės kūryba ir Bažnytinio paveldo muziejaus artefaktai“.

Naujausio žurnalo „Kinas“ numerio ir dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros lektorius Domantas Katinas apie vokiečių kalbos studijas Lietuvoje. Kokius darbus galima dirbti baigus vokiečių filologiją? Ar nėra vokiečių kalbos specialistai nustumti anglistų? Ir kodėl vidurinėse mokyklose antrą užsienio kalbą verta rinktis vokiečių?

„Aš niekaip konkrečiai žmonėms nepadedu, nesuteikiu jiems piniginės paramos, arba tik labai nedidelę. Bet ką galiu duoti – tai tapti jų nelaimės liudininku”, – pasakoja fotografas Gideonas Mendelis, apdovanotas šešiais „World Press Photo“ ir kitais prestižiniais apdovanojimais, jau dešimtį metų fotografuojantis potvynio paveiktus žmones ir gyvenvietes. Dažnai tai daro pasirinkdamas patį tradiciškiausią, kokį galite įsivaizduoti – portreto žanrą. Pokalbis su Kaune, festivalyje „Kaunas Photo“ projektą „Skęstantis pasaulis“ pristačiusiu, iš Pietų Afrikos Respublikos kilusiu ir Londone gyvenančiu fotografu – apie klimato kaitą, jos įprasminimą vaizdais ir kūryboje persipinančias meninę, aktyvizmo bei žurnalistinę motyvacijas.

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ spalio 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...