captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: apie „kiaulių filsofiją“ ir kiaulių teises

Kiaulės šiandien ES turi pripažintas teises, yra ir jų intelekto bei švaros pomėgio įrodymų. Ar įmanoma, kad kiaulių mėsa dingtų iš šiuolaikinės visuomenės raciono ne tik dėl religinių, etinių ar sveikatos priežasčių, bet ir dėl utilitaristinės etikos?

Ilgus tūkstantmečius kiaulės gyveno žmonių gerovei – kiaulių mėsą žmonės valgė, iš jų odos darės skydus ir batus, šerius naudojo šepečiams, kaulus – įrankiams, o jų riebalai buvo nepakeičiami. Ieškodamos šaknų kiaulės padėdavo įdirbti žemę, o sušlamšdamos atliekas – palaikyti švarą namuose. Už šiuos gerus darbus kiaulėms retai atsilyginta geru žodžiu, apie jas kurtos negražios pasakos, patarlės ir priežodžiai, o XIX a. „kiaulių filosofija“ pavadintos utilitaristų etinės idėjos sulaukė aštrios kritikos.

Laikai pasikeitė. Kiaulės šiandien ES turi pripažintas teises, yra ir jų intelekto bei švaros pomėgio įrodymų. Ar įmanoma, kad kiaulių mėsa dingtų iš šiuolaikinės visuomenės raciono ne tik dėl religinių, etinių ar sveikatos priežasčių, bet ir dėl utilitaristinės etikos?

„Žmonės ir idėjos“ – sausio 9 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 10 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...