captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: realybę keičiantis „Nepatogus kinas“

„Filmuose susitinka skirtingų kartų perspektyvos. Šie susikirtimai žiūrovams padeda geriau suprasti konfliktines situacijas ir jų besitęsiančias pasekmes. Rithy Panh’o, vieno įdomiausių ir jautriausių dokumentalistų, filmuose labai svarbiu aspektu tampa pačio dokumentinio kino galimybės kalbėti apie praeitį. Ypač apie trauminę šalies patirtį“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.  
Festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.
Festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

„Kai kurie Greimo biografijos aspektai šiandien sužiba visai kita šviesa. Pavyzdžiui, tai, kad jis tam tikra prasme buvo pabėgėlis arba jo šizofrenija – gyvenimas dvejose kultūrose ir dvejose kalbose tuo pačiu metu“, – sako parodos „Pasaulis semiotiko akimis“, skirtos paminėti Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms, kuratorė Gintautė Žemaitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų švietimo tikslai – pasiruošimas mokinių pasiekimų tyrimams bei reitingai. Tad, kad ir kaip verstumės per galvą, jei tikslas minimalus, tai ir kokybė ne ką aukštesnė. Bet ar suprantame ką daryti kitaip?“ – komentare klausia Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.

„Filmuose susitinka skirtingų kartų perspektyvos. Šie susikirtimai žiūrovams padeda geriau suprasti konfliktines situacijas ir jų besitęsiančias pasekmes. Rithy Panh’o, vieno įdomiausių ir jautriausių dokumentalistų, filmuose labai svarbiu aspektu tampa pačio dokumentinio kino galimybės kalbėti apie praeitį. Ypač apie trauminę šalies patirtį“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė. Kelionę po Lietuvą „Nepatogus kinas“ pradeda spalio 12 dieną. Vedinas šūkio „Realybė keičia(si)“ festivalis kviečia trumpam sustoti ir apmąstyti savo poziciją nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Žiūrovai galės apsilankydami per penkiasdešimt filmų, tradiciškai suskirstytų į septynias programas. Pokalbis apie kino festivalį su M. Valiūnaite ir Birute Sabatauskaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 10 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...