captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Maria Pomianowska

Iš kūrybinės kelionės kupinas įspūdžių bei idėjų grįžo mūsų pianistas, dirigentas ir kompozitorius Aleksandras Šìmelis. Gruodžio mėnesį jis dirigavo Radòmo kameriniam orkestrui ir egzotiškam ansambliui, kuriam vadovauja neeilinė asmenybė – Maria Pomianowska.
Multiinstrumentininkė ir kompozitorė Maria Pomianowska.
Multiinstrumentininkė ir kompozitorė Maria Pomianowska.

Iš kūrybinės kelionės Lenkijos mieste Radòme (netoli Varšuvos) kupinas svaiginančių įspūdžių bei idėjų grįžo mūsų pianistas, dirigentas ir kompozitorius Aleksandras Šìmelis. Gruodžio mėnesį jis dirigavo Radòmo kameriniam orkestrui ir egzotiškam ansambliui, kuriam vadovauja neeilinė asmenybė – daugybę viso pasaulio etninių instrumentų valdanti atlikėja ir kompozitorė Maria Pomianowska. Kalėdinių koncertų programoje skambėjo jos kompozicijos pagal Frideriko Šopeno temas – „Šopenas Arabijoje“, „Šopenas Bulgarijoje“, „Šopenas Kinijoje“, „Šopenas Afrikoje“ ir t.t.  Pirmojoje „Muzikinio pastišo“ dalyje liesis ne tik A. Šimelio pasakojimai, bet ir egzotiškos muzikinės iliustracijos – fragmentai iš M. Pomianowskos albumų.

Paskutinį laidos pusvalandį, pasitinkant smuikininko ir pedagogo Jurgio Dvariono 70-metį, skambės jo įrašai iš LRT RADIJO fondų – Balio Dvariono ir Juliaus Andrejevo kūriniai.

Ved. Jūratė Vičienė. 

„Muzikinis pastišas“ – sausio 9 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...