captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Gyčio Norvilo poezijos teatras

„Šią knygą rašiau kaip paskutinę“, – sako poetas Gytis Norvilas apie eilėraščių rinkinį „Grimzdimas“, už kurį pelnė svarbų apdovanojimą.
Poetas Gytis Norvilas.
Poetas Gytis Norvilas.

Šiomis dienomis vyksta vienas svarbiausių poezijos renginių Lietuvoje – tarptautinis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“. Šiais metais už eilėraščių rinkinį „Grimzdimas“ pagrindinę festivalio premiją pelnė poetas Gytis Norvilas. Kaip rašoma festivalio internetinėje svetainėje, „Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas, savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. „Grimzdimas“ – ketvirtoji jo knyga. Konceptualioje, savą struktūrą turinčioje knygoje žodinės prasmės išplečiamos eilėraščio grafika ar autoriaus piešiniu. Rinkinyje poetas provokuoja, ieško naujų erdvių ir išraiškos formų.“

Kviečiame pasiklausyti birželio 18 d. laidos, kurioje su poetu Gyčiu Norvilu kalbamės apie tai, kokia prasmė kalbėti apie civilizacijos nuosmūkį ir apokalipsę, apie tai kokia prasmė rašyti eilėraščius, ar jie išsklaido iliuzijas ar jas daugina?

Gyčio Norvilo poezijoje daug pastangos priartėti prie to, kas slypi po civilizacijos ir kultūros luobu, pajusti instinkto, gamtiškos, nesukultūrintos energijos jėgą. Poetas pasakos kaip sukonstruota jo apdovanota knyga, kaip ir kur atsiranda eilėraščiai ir kokios jų GPS koordinatės, kiek poetas flirtuoja, o kiek liudija tikrus dalykus, kiek poezijoje teatro ir žaidimo, ir kiek gyvenimo. Ir kuo „Grimzdimas“ bei apskritai lietuvių mentalitetas artimas austrams?


Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – spalio 8 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama spalio 9 d., pirmadienį, 01.05 val. 

(Kartojama birželio 18 d. laida)

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...