captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: atsakas į klimato kaitą – portretais iš patvinusių gatvių ir namų

„Tuo metu atidžiai peržiūrėjau visas fotografijas žiniasklaidoje: dauguma jų buvo labai nutolinančios. Vyravo balta spalva, ledynai ir baltosios meškos. Norėjau ko nors, kas sujudintų iš vidaus, žvelgtų tiesiai į akis“, –  projekto „Skęstantis pasaulis“ pradžią prisimena fotografas Gideonas Mendelis.
Nuotrauka iš kelionės į JAV<br> 2015 m. Autorius: Gideon Mendel.
Nuotrauka iš kelionės į JAV
2015 m. Autorius: Gideon Mendel.

Susiformavęs kaip „kovos fotografas“ („struggle photographer“) prieš apartheido politiką Pietų Afrikos Respublikoje, daugiau nei dešimtmetį fiksavęs ŽIV ir AIDS krizę Afrikoje, nuo 2007 m. fotografas daugiausia laiko praleidžia potvynių zonose. Su savo juostiniu fotoaparatu atsiduria jose tuomet, kai didžiausias pavojus jau būna praėjęs. Būtent tada, kai po evakuacijos žmonės grįžta atgal į vandens apsemtas gatves ir namus, jis paprašo jų... pozuoti.

Projektą „Skęstantis pasaulis“ sudaro tiesiai iš vandens žvelgiančių žmonių portretai, užtvindytų namų ir gatvių fotografijos, vandens apgadintos asmeninės nuotraukos ir filmai. Fotografas lankėsi Jungtinėje Karalystėje, Indijoje, Haityje, Pakistane, Australijoje, Tailande, Nigerijoje, Vokietijoje, Filipinuose, Brazilijoje, Bangladeše ir prieš porą savaičių grįžęs iš liūčių nuniokotų Teksaso bei Floridos JAV savo darbus pristatė Kaune, festivalyje „Kaunas Photo“.

Pokalbis su Gideonu Mendeliu laidoje „Vienkartinė planeta“ – pirmadienį, spalio 9 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Inga Janiulytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...