captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – memorialų ekspertas Jamesas E. Youngas

„Monumentalius paminklus kūrė totalitariniai režimai, tad šiandien nebegalim naudoti tos pačios estetikos. Daug iškalbingesni paminklai, kurie gražūs ne patys savaime, bet nukreipti į mūsų mintis“, – sako svarbiausių pasaulio memorialų konkursų žiuri narys prof. J. E. Youngas.
Memorialų ekspertas Jamesas E. Youngas.
Memorialų ekspertas Jamesas E. Youngas.
„Memorialas turi neprieštarauti esamam aikštės piešiniui. Daugeliu atrinktų atvejų reikėtų koreguoti aikštę“, – apie Lukiškių aikštės memorialo idėjas sako jas atrinkusios komisijos narė Ūla Tornau. Memorialo idėjos plėtojamos jau bebaigiant tvarkyti pačią aikštę, tad ar nereiks koreguoti aikštės vėl?  
 
Užsienio kultūros naujienose – apie Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishigurą kūrybą ir Italijos kūrėjų pradėtą meno judėjimą Arte Puvera. Prieš 50 metų šios srovės menininkai metė iššūkį nusistovėjusioms politinėms idėjoms ir meno komercializacijai.
   
„1977–ieji, Spalio revoliucijos metinės, ką tik priimta TSRS konstitucija, visur Brežnevo portretai, šūkiai... Ir staiga ateina penketukas, kuris tam pseudogyvenimui pareiškia, – nekursime gražių paveikslų, nesam lozunginiai menininkai“, – apie 8–o dešimtmečio dailininkų „Penketo“ grupę pasakoja menotyrininkas Viktoras Liutkus. Penketuko paroda atidaryta VDA „Titaniko“ galerijoje. 
 
„Mūsų švietimo tikslai – pasiruošimas mokinių pasiekimų tyrimams bei reitingai. Tad, kad ir kaip verstumės per galvą, jei tikslas minimalus, tai ir kokybė ne ką aukštesnė. Bet ar suprantame ką daryti kitaip?“ – komentare klausia Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.
 
„Šiuolaikiniam visur skubančiam žmogui laikrodininko specialybė – iššūkis. Tam reikia daug kantrybės ir susikaupimo“, – sako ilgus metus Arkikatedros varpinės laikrodį prižiūrintis Romualdas Sprangauskas. 
 
„Einant 28-iems nepriklausomos valstybės metams, nebeįmanoma sukurti visiems tinkančio nacionalinio paminklo. Tačiau pati aikštė gali tapti memorialu – atvira erdve skirtingoms atmintims“, – apie Lukiškių aikštę sako svarbiausių pasaulio memorialų konkursų žiuri narys, Masačiusetso universiteto prof. J. E. Youngas. Su Kauno bienalės svečiu kalbėsime apie Lukiškių aikštę ir ryškiausius pasaulio memorialus.
 
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – spalio 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
 
Laida kartojama spalio 8 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...