captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: iššūkis menininkui: ne tik kurti, bet ir parduoti

„Kam reikalinga tokia platforma, kai šiandien kiekvienas savarankiškai gali kurti filmus? Visų pirma, kine labai svarbu žinoti kas vyksta aplink tave, kokiame kontekste kuri, kokie filmai jau nagrinėjo tavo temą, kas juos kūrė ir kokios buvo jų patirtys“, – sako Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumo „Baltic Pitching Forum“ koordinatorė, kino prodiuserė Marija Razgutė.
Kino prodiuserė Marija Razgutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Kino prodiuserė Marija Razgutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Kaune prasideda 27-asis tarptautinis, ilgiausiai Lietuvoje šiuolaikinio šokio tradicijas puoselėjantis festivalis AURA. Per keturias dienas čia bus parodyta 15 Lietuvos ir užsienio svečių šokio spektaklių, kurie, kaip teigia organizatoriai, atitiks įvairius lūkesčius ir sušildys rudenėjantį miestą ir jo žmones. Pokalbis apie festivalį AURA 27 su choreografe, šokio studijos „Aura“ įkūrėja Birute Letukaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Prasideda Metų knygos rinkimų akcija, skelbiame knygų penketukus.

„Kam reikalinga tokia platforma, kai šiandien kiekvienas savarankiškai gali kurti filmus? Visų pirma, kine labai svarbu žinoti kas vyksta aplink tave, kokiame kontekste kuri, kokie filmai jau nagrinėjo tavo temą, kas juos kūrė ir kokios buvo jų patirtys. Be to, šiandieninis europietiškas kino pasaulis skatina kurti filmus kaip tarptautines koprodukcijas, taigi tokie renginiai kaip „Baltic Pitching Forum“ tampa itin svarbūs. Juose užmezgi kontaktus, susipažįsti su kolegomis, kurie vėliau gali tapti projekto partneriais. Ne mažiau svarbus aspektas – iki šiol nepakankamai Baltijos šalių išnaudota galimybė veikti kaip regionui. Dirbti kartu gerokai naudingiau nei pavieniui, ypač tokioms mažoms kino šalims kaip Lietuva, Latvija ir Estija. Bendro projekto „Baltic Pitching Forum“ pavyzdys įrodo, kad veikiant bendrai lengviau pritraukti tiek rėmėjus, tiek partnerius, tiek sudominti atvykti kino profesionalus“, – sako Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumo „Baltic Pitching Forum“ koordinatorė, „Lithuanian Shorts“ agentūros atstovė, kino prodiuserė Marija Razgutė. Pokalbis su M. Razgute ir Eva Brazdžionyte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...