captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santaroje“ – pažintis su kosmonautu Aleksejumi Jelisejevu

Rusų kosmonautas Aleksejus Jelisejevas lapkričio pabaigoje Vilniuje pristatė lietuvių kalba išleistą prisiminimų knygą „Gyvenimas – tai lašas jūroje“, kurioje pasakoja apie savo gyvenimą, lietuvišką kilmę, draugus, kolegas.
Rusų kosmonautas Aleksejus Jelisejevas.
Rusų kosmonautas Aleksejus Jelisejevas.

Rusų kosmonautas Aleksejus Jelisejevas lapkričio pabaigoje Vilniuje pristatė lietuvių kalba išleistą prisiminimų knygą „Gyvenimas – tai lašas jūroje“, kurioje pasakoja apie savo gyvenimą, lietuvišką kilmę, draugus, kolegas. 

Pirmasis pasaulinis karas A. Jelisejevo (Kuraičio) senelius – Juzę ir Adomą Kuraičius – nubloškė į Riazanės guberniją. Ten jiems gimė sūnus – būsimojo kosmonauto tėvas Stanislovas Kuraitis. Kai 1934 m. buvo nužudytas sovietinis veikėjas S. Kirovas, Sovietų Sąjungoje pasipylė represijų banga, kurios metu buvo suimta ir daug lietuvių (dėl ryšių su Lietuva, užsieniu ir pan.) Į lagerį kaip „liaudies priešą“ uždarė ir Stanislovą Kuraitį. Stanislovo žmona Valentina Jelisejeva buvo priversta išsiskirti „neakivaizdiniu būdu”, o sūnui suteikė savo mergautinę pavardę. Taip 1950 m. Kuraitis tapo Jelisejevu.

Šalies lenkų mokyklose vykdomas projektas „Savanorių darbo reikšmė visuomenei‘. Projekto organizatorius, mokytojas Marekas Jankovskis supažindina vaikus su savanorių veikla.

„Santara“ – sausio 9 d., trečiadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...