captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: apleistus pastatus pardavinės aukcionuose

Lietuvoje yra daugiau kaip 10 tūkst. apleistų pastatų bei jų griuvenų, keliančių grėsmę aplinkai ir žmonėms. Norėdama greičiau jų atsikratyti, Rokiškio rajono savivaldybė labai palankiomis sąlygomis siūlys apleistus pastatus ir griuvenas pirkti aukcionuose.

Lietuvoje yra daugiau kaip 10 tūkst. apleistų pastatų bei jų griuvenų, keliančių grėsmę aplinkai ir žmonėms. Norėdama greičiau atsikratyti šių piktžaizdžių, Rokiškio rajono savivaldybė labai palankiomis sąlygomis siūlys apleistus pastatus ir griuvenas pirkti aukcionuose.

Sunku šiandien būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų paskanauti pirmųjų braškių. Panašiai bus ir su šiek tiek vėliau prisirpsiančiomis šilauogėmis. Anksčiau jos augintos daugiausia mokslininkų, šiandien vis stipriau dėl savo gerųjų savybių įsitvirtina ir ūkininkų uogynuose. Nustatyta, kad šilauogės ypač naudingos alergiškiems ir cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, o jose esančios biologiškai aktyvios medžiagos saugo žmogaus organizmą nuo kenksmingo užterštos aplinkos poveikio, gerina kraujagyslių būklę, reguliuoja virškinimo sistemos darbą, stiprina regėjimą. Didžiausia – apie 10 ha šilauogių plantacija įrengta Varėnos rajone, Dargužių kaime, o daugiausia šilauogių augintojų yra Šilalės rajone, kur plėtojant šį verslą labai praverčia bene pažangiausiai čia šias uogas auginančių A. ir V. Letukų patirtis.

Ved. Algirdas Steponavičius. 

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 11 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...