captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – stiklo virtuozai Indrė ir Remigijus Kriukai

„Kai man sako, jog stiklo meno funkcija yra taikomoji, tiesiog pykstu: pasaulyje seniai tokia kategorija nebevartojama. Tai gal ir Lietuvai jau laikas atsisakyti šio stereotipo?“ – sako stiklo menininkas Remigijus Kriukas, drauge su žmona Indre Stulgaite-Kriukiene Vilniuje surengę didžiausią savo parodą „Monologai“.
Stiklo menininkai Indrė ir Remigijus Kriukai
Stiklo menininkai Indrė ir Remigijus Kriukai

„Pliažas sukuria lengvumo atmosferą, tačiau kartu smėlyje gulintys poilsiautojai išprovokavo kalbėti apie kūnų laikinumą. Ne tik žmonių, bet ir kur kas didesnio kūno – žemės. Tačiau kalbėti ne pamokančiai, o per mikroistorijas“, – sako viena iš intriguojančios operos-performanso „Saulė ir jūra“ kūrėjų Rugilė Barzdžiukaitė. Spektaklio premjera – festivalyje „Sirenos“.

Užsienio kultūros naujienose – apie nesutarimus Berlyno Volksbühne teatre, Guggingo menininkų namus Austrijoje, taip pat sužinosite, koks Australijos menininkas nuolatos lanko tinklapioWikileaks“ įkūrėją Julianą Assange.

„Mano tikslas – visiems atvykstantiems perteikti laikmečio situaciją. Nepolitizuoti, neanalizuoti gėrio ir blogio, o parodyti, kokia sudėtinga buvo KGB technika“, – apie Kauno „Atominį bunkerį“ kalba muziejaus įkūrėjas Julius Urbaitis.

Vienas daugiausiai dėmesio sulaukusių Kauno bienalės kūrinių – sovietinėje virtuvėje atsidūrusi J. Zikaro „Laisvė“. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius komentare klausia, kaip vertinti tokius kūrinius: kaip originalią interpretaciją ar prisišliejimą prie svarbių simbolių ieškant populiarumo? 

„Olego Truchano istorija unikali tuo, kad kvapą gniaužiančios gamtos fotografijos, gamtosauginės idėjos leido kilti galingam visuomeniniam judėjimui, kuris pakeitė žmonių mąstymą, leido atsirasti saugojamoms teritorijoms“, – apie Australijos lietuvį, pakeitusį požiūrį į gamtos fotografiją, pasakoja „Kaunas Photo“ festivalio vadovas Mindaugas Kavaliauskas.  

„Stiklas vilioja savo universalumu: iš jo gali ir skulptūrą sukurti, ir grafiką raižyti, tapyti ant jos, ir lydyti, ir skaidyti... Tai dėkingiausia medžiaga kūrėjui“, – įsitikinę pasaulyje pripažinti stiklo menininkai Indrė ir Remigijus Kriukai, sostinės Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje surengę stiklo meno parodą „Monologai“. Pokalbis su menininkais – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 30 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...