captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: futurologijos atgimimas?

„Fantastika kartais pateikia ateities vizijų, kurios, net jei nėra labai realistiškos, gali įkvėpti daryti kažką, kad jos priartėtų prie realybės, arba pasidomėti tomis idėjomis plačiau ir giliau“, – sako Fizinių ir technologijos mokslų centre dirbantis astrofizikas, vienas iš fantastų konvento „Lituanicon“ organizatorių Kastytis Zubovas.

„Kaip metuose sugrįžti per Kalėdas, Velykas, tai taip sugrįžti ir į Klaipėdą“, – sako dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, kurios pasirodymu prasidėjo naujas Klaipėdos koncertų salės sezonas.

Naujausio „Kultūros barų“ numerio temų ir publikacijų apžvalga.

„Europiniu mastu industrinės muzikos kūrėjai vis labiau išlenda iš pogrindžio ir eina į platesnę auditoriją“, – pastebi Algirdas Šapoka, savaitgalį įvairiose Kauno vietose vyksiančio industrinės kultūros festivalio „Area“ organizatorius.

„Mane, kaip turbūt ir daugelį žmonių, domina, kaip gyvensime ateityje – po dešimties, dvidešimties ar penkiasdešimties metų. Skaitydamas fantastinę literatūrą bei susipažinęs su ankstesnių laikų prognozėmis matau, kad dažnai jos toli gražu nepataiko į realybę, bet tai tik dar labiau paskatina norą ieškoti tų prognozių, kurios gali išsipildyti. Fantastika kartais pateikia ateities vizijų, kurios, net jei nėra labai realistiškos, gali įkvėpti daryti kažką, kad jos priartėtų prie realybės, arba pasidomėti tomis idėjomis plačiau ir giliau“, – sako astrofizikas, dirbantis Fizinių ir technologijos mokslų centre, vienas iš fantastų konvento „Lituanicon“ organizatorių Kastytis Zubovas. Su juo, technologijų žurnalistu Adomu Rutkausku ir filosofu Viliumi Dranseika kalbėsimės apie tai, ar futurologija – ne tik kultūrinis reiškinys, bet ir socialinių mokslų šaka, tyrinėjanti ateitį – patiria atgimimą, koks jos ryšys su fantastine literatūra ir kas labiausiai ateities prognozėmis domisi Lietuvoje?

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 29 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...