captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Menininkas ir valdžia: kovoti ar bendradarbiauti?

„Teatras visada bus tų žmonių, kurie kitaip mąsto. Ir tuos kitaip mąstančius valdžia, man taip atrodo, norės engti“, – sako režisierius Paulius Ignatavičius, kurio spektakliu „Europiečiai“ prasideda Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.
Režisierius Paulius Ignatavičius. J. Kalinsko (15min.lt) nuotr.
Režisierius Paulius Ignatavičius. J. Kalinsko (15min.lt) nuotr.

„Krikštas – vienas pačių esminių Lietuvos istorijos faktų. Kad suprastume savo šaknis, pajustume gyvą praeitį, paveikslą privalu pamatyti kiekvienam lietuviui“, – Valdovų rūmuose eksponuojamo lenkų dailininko Voicecho Gersono paveikslo „Lietuvos krikštas“ svarbą svarsto Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – didieji Vincenzo Bellini operos „Norma“ pastatymai Niujorko Metropoliteno operos teatro scenoje žymiausio „New York Times“ muzikos kritiko ausimis ir akimis.

„Teatras visada bus tų žmonių, kurie kitaip mąsto. Ir tuos kitaip mąstančius valdžia, man taip atrodo, norės engti“, – sako režisierius Paulius Ignatavičius, kurio spektakliu „Europiečiai“ prasideda Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. „Valdžia bijo meno, menas ir teatras visada yra politiškas“, – tvirtina režisierė Kamilė Gudmonaitė, spektaklio „Trans trans trance“ režisierė. Ką apie valdžios ir menininko, valstybės ir kūrėjo santykį, baimes ir teises mano festivalio organizatoriai ir lietuviškų spektaklių vitrinoje savo kūrinius pristatantys režisieriai? Reportažas iš diskusijos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...