captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tiesos mirtis O. Koršunovo „Tartiufe“

„Dabar teatre nebėra šėlsmo, Dioniso vis mažiau. Iš teatro išstumtas šis dievas, ir įdomiausia, kad jį išstūmė ne cenzūra, o šiuolaikinis teatras, kuris labiau susitelkęs į mąstymą. Nebeaptinkame pirmapradžio juoko. Ne to, kai juokiamės, nes suprantame, kad juokinga, o to tikro juoko, kai kvatojamės, nes nesuprantame. Tikroji komedija, manau, turi grąžinti tokį juoką. Tame juoke, kuris aplenkia supratimą, yra tikrosios teatro ištakos“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, pristatantis Moljero pjesės „Tartiufas“ premjerą.
Režisierius Oskaras Koršunovas. BNS nuotr.
Režisierius Oskaras Koršunovas. BNS nuotr.

„Tai gražus sezonas, kuris bus nuspalvintas lietuviška gaida. Nepriklausomybės šimtmečio minėjime skambės penkios pasaulinės dabartinių mūsų kompozitorių premjeros“, – 77-ąjį Nacionalinės filharmonijos sezoną apibūdina Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vilkas kaip bendruomenės simbolis. Gediminas remdamasis sapnu darė pretekstą kurti miestą,  galima vesti analogijų su kitom tautom – vilkas figūruoja kaip genties, bendruomenės pradininkas. Kinijoje yra pasakojimas, kaip vilkas išgelbėja berniuką, iš jo kyla visa bendruomenė“, – sako Lietuvos  literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus darbuotoja dr. Jūratė Šlekonytė.

„Dabar teatre nebėra šėlsmo, Dioniso vis mažiau. Iš teatro išstumtas šis dievas, ir įdomiausia, kad jį išstūmė ne cenzūra, o šiuolaikinis teatras, kuris labiau susitelkęs į mąstymą. Nebeaptinkame pirmapradžio juoko. Ne to, kai juokiamės, nes suprantame, kad juokinga, o to tikro juoko, kai kvatojamės, nes nesuprantame. Tikroji komedija turi grąžinti tokį juoką. Tame juoke, kuris aplenkia supratimą, yra tikrosios teatro ištakos. Šiandien statyti Moljerą yra sudėtinga, nes šiuolaikinis teatras kratosi bet kokių kanonų, kilusių iš klasicizmo. Jis kuo toliau, tuo labiau stengiasi būti neverbalinis, postdraminis, o „Tartiufe“ susiduriame su klasicistine drama, tad kurdami galime analizuoti teatrą apskritai, kelti klausimus, ar dar reikia vaidinti, ar nebevaidinti, kaip toliau elgtis scenoje, ar mums dar ką nors reiškia tekstas. Moljeras man iš tikrųjų yra labai svarbus, jo dvasia yra visuose mano spektakliuose. Tiksliau, Dioniso dvasia“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, pristatantis Moljero pjesės „Tartiufas“ premjerą.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 27 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...