captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar keliauti po Lietuvą tapo madinga?

„Parengėme istorijas apie 100 objektų, pasakojančių apie 1918-1923-iųjų Lietuvą ir jos valstybingumo aušrą. Norint juos visus aplankyti iki 2018 m. vasario 16 d., į kelionę leistis verta jau dabar“, – sako laikinoji Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, buvo galima įsitikinti, kad kosmopolitizmas nėra kažkoks elito dalykas: parodą Vilniuje įrenginėję technikai kalbėjo keturiomis kalbomis –  jūsų šalis yra puikus pavyzdys, kad mes visi esame daugialypiai žmonės“, – sako šiuolaikinio meno kolektyvo „Slavs and Tatars“ narys Pajamas Šarifi, pristatantis parodą „Iš lūpų į lūpas“, kurioje nagrinėjami tapatybės ir kalbos politikos klausimai bei kviečiama atrasti kūnišką pažinimą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Filosofas Kęstas Kirtiklis pastebi, kad šiandien atgimstanti pagonybė įgauna ir dar vieną formą – pilietinę pagonybę. Su rubrika „Požiūris“ – filosofo komentaras.

„Geriausia dovana atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai – kelionė po ją. Parengėme istorijas apie 100 objektų, pasakojančių apie 1918-1923-iųjų Lietuvą ir jos valstybingumo aušrą. Norint juos visus aplankyti iki 2018 m. vasario 16 d., į kelionę leistis verta jau dabar, – sako laikinoji Valtybinio Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. – Šimtmečio maršrutas apima istorinius, turistams gerai prieinamus objektus visuose Lietuvos regionuose. Kad iniciatyva būtų įgyvendinta, beveik metus dirbo ne tik mūsų komanda, bet ir istorikai, gidai, prisidėjo savivaldybės, turizmo informacijos centrai.“ Kodėl verta keliauti po Lietuvą? Ar turime patrauklių, turistams pritaikytų lankytinų vietų? Apie tai – pokalbyje su  laikinąja Valtybinio Turizmo departamento vadove Indre Trakimaite-Šeškuviene, gide Lina Dusevičiene ir istorike Luka Lesauskaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 26 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close