captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar šventinė prekyba buvo naudinga?

Apklausoje apie šventinio laikotarpio naudą ūkininkams, pardavinėjusiems savo pačių užaugintą produkciją, dalyvavo Šeimos ūkininkų turgelių organizatoriai, obuolių, mėsos ir žuvų augintojai.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Dar prieš Kalėdas prasidėjęs intensyvus prekybos maisto produktais laikotarpis baigėsi. Žemdirbiai, patys pardavinėję savo užaugintas gėrybes ar perdirbtus produktus, jau gali aptarti prekybos rezultatus, pamokas ir klaidas. Apklausoje apie šventinio laikotarpio naudą dalyvavo Šeimos ūkininkų turgelių organizatoriai, obuolių, mėsos ir žuvų augintojai.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 500 žemaitukų veislės žirgų. Daugiausia jų laikoma žirgynuose, o kiti žemaitukų augintojai laiko po keletą žirgų. Širvintų rajono ūkininkas Česlovas Marcinauskas turi 12 žirgų, iš jų 8 – žemaitukai. Nuo vaikystės šalia tėvo, senelio rūpinęsis arkliais, ir dabar ūkininkas juos myli, prižiūri ir populiarina. Net ir žygin prie Juodosios jūros su vienu jų dalyvavo.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su ūkininku Zigmu Aleksandravičiumi. Puožo kaime gyvenantis, Juodpėnuose gamybinį centrą įkūręs, jis su šeima tvarkosi 2000 ha augalininkystės ūkyje. Sūnus Gediminas – jaunasis ūkininkas, o žmona Irena – buhalterė. Pastoviams darbui ūkininkas samdo keliolika darbuotojų, su kuriais kartą per metus vyksta į keliones. Neseniai grįžo iš Prancūzijos. Pirmadienį nuo pat ankstaus ryto visi turėjo kibti į melioracijos griovių tvarkymo darbus. Zigmas taip pat ketino važiuoti į rajono centrą tvarkyti garažo statybos techninės dokumentacijos reikalų. Ar visi darbai pavyko?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį sausio 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...