captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorius Marius Repšys

„Mano etiketė – banditas. Ir tegul būna. Taip, aš tai darau geriausiai Lietuvoje. Bet žinau, kad galiu vaidinti ne tik vandalus , turiu daug kampų“, – sako kino ir teatro aktorius Marius Repšys.
Kino ir teatro aktorius Marius Repšys. LRT nuotr.
Kino ir teatro aktorius Marius Repšys. LRT nuotr.

„Karajano, Toskaninio laikais dominavo diktatoriškas, autoriteto dirigavimo stilius. Dabar viskas keičiasi – man pats gražiausias bendravimo būdas, kai vienas į kitą kreipiamės akių lygmeny, o ne nuo sosto“, – sako neseniai Lietuvoje viešėjusi dirigentė Mirga Gražinytė.

Užsienio kultūros naujienose – apie Ispanijoje vykstantį San Sebastiano kino festivalį, Keiptaune atidarytą didžiausią muziejų Afrikoje. Taip pat – kaip keletas Latvijos teatrų ėmėsi spręsti įsisenėjusią aktorių etatų problemą.

Dėl kitų metų finansavimo valstybinės kultūros įstaigos jaučiasi patekusios į aklavietę. Kodėl?

Filosofas Kęstas Kirtiklis pastebi, kad šiandien atgimstanti pagonybė įgauna ir dar vieną formą – pilietinę pagonybę. Apie šį reiškinį – filosofo komentaras.

„Pieštukas – minimaliausia, tačiau tiksliausia priemonė. Juo brėžiama linija iškart kuria pasakojimą. Tai ir atšiauri priemonė, tad grafito šaltumas man padiktuoja ir sudėtingas temas“, – sako dailininkas Mindaugas Lukošaitis, sostinės „Vartų” galerijoje stebinantis naujomis piešinių serijomis.

„Teatras man buvo vienodai... Norėjau būti kaip van Damas, Džekis Čanas, Bruce Lee, Stalonė... Vaidyba man pirmiausia buvo kinas ir koviniai filmai“, – kodėl pasirinko vaidybą pasakoja M. Repšys. Kino teatruose pasirodė filmas „Šventasis“, kur jis kuria pagrindinį vaidmenį, tad su aktorium sėsim ir pakalbėsim apie ryškiausius vaidmenis kine ir teatre.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...