captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką įkūnija Rudens lygiadienį liepsnojančios skulptūros?

„Tas deginimas yra savotiška pramoga, bet jis turi ir gilesnę prasmę“, – sako skulptorius Vytautas Musteikis, kartu su broliu Kęstučiu Musteikiu sukūrę medines skulptūras-krikštus Vilniuje ir Rygoje. Rudens lygiadienio naktį jos bus sudegintos.
Lygiadienis. KNNP nuotr.
Lygiadienis. KNNP nuotr.

„Šią pjesę apibūdinčiau kaip baladę, o kaip baladė gali būti neaktuali ar aktuali?“ – klausia režisierė Gabrielė Tuminaitė, pristatydama spektaklį „Fantazijus“ Vilniaus mažajame teatre. Domėsimės VMT naujuoju sezonu.

Įdomiausių kultūros savaitraščių publikacijų apžvalga.

„Šokis priklauso visiems. Kažkodėl mes esame užmiršę tokį dalyką, atidavę šokio galią ir erdvę profesionalams. Man tai nepatinka“, – sako Ugnė Dievaitytė, Madride gyvenanti choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, kelis kartus per metus ir Lietuvoje rengianti šiuolaikinio šokio arba „kūniško kūrybingumo“ seminarus.

„Tas deginimas yra savotiška pramoga, bet jis turi ir gilesnę prasmę“, – sako skulptorius Vytautas Musteikis, kartu su broliu Kęstučiu Musteikiu sukūrę medines skulptūras-krikštus Vilniuje ir Rygoje, kurios Rudens lygiadienio bus sudegintos. Vandenyje stovinčios nendrinės menininkų skulptūros liepsnos ir Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, deginama bus ir kitose Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos vietose. Pokalbis apie liepsnojančių skulptūrų prasmę, sąsajas su tradicija ir šiandienine mada – su skulptoriais Vytautu ir Kęstučiu Musteikiais, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktore Aušra Feser, etnologu Libertu Klimka ir žolinių skulptūrų kūrėja Viktorija Bitinaite Stankevičiene.

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 22 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...