captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip naujoji dokumentika atskleidžia kasdienio gyvenimo filosofiją?

„Nors filmai skiriasi tema, stiliumi, forma, tačiau juos visus sieja išskirtinis autorių matymas, gebėjimas kurti daugiaprasmį ir filosofišką kiną“, – teigia Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF) rengiančio „Skalvijos“ kino centro vadovė Vilma Levickaitė.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

„Veikėjas, kuris pjesėje dar tėra pusės metų amžiaus, pas mus – jau suaugęs žmogus. Jo tėvų, senelių santykiai atveda į jo santykius su Liza – tai yra lėlė. Nagrinėjame, kaip per kartas, konfliktus žmogus ateina iki tokio pasirinkimo“, – spektaklį „Vieniši.“ pristato režisierius Augustas Gornatkevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema: 125-eri metai nuo vokiečių rašytojo Wernerio Bergengrueno gimimo. Kuo šis rašytojas svarbus ir vokiečių literatūrai, ir Pabaltijo kultūrai? Atsakydami į šį klausimą, žvilgtelėsime ir į Vokietijos žiniasklaidą, ir į Leonido Donskio knygą „99 Baltijos istorijos“.

„Nors filmai skiriasi tema, stiliumi, forma, tačiau juos visus sieja išskirtinis autorių matymas, gebėjimas kurti daugiaprasmį ir filosofišką kiną. Mūsų nuomone, tai geriausi darbai, kuriuos atrinkome iš daugybės šiais ir praėjusiais metais sukurtų dokumentinių filmų“, – teigia Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF) rengiančio „Skalvijos“ kino centro vadovė Vilma Levickaitė. „Noriu rekomenduoti absoliučiai visą programą. Jau taip iščiupinėtas, argumentuotas kiekvienas filmas, nei vieno atsitiktinio ar kompromisinio“, – tvirtina viena iš festivalio rengėjų Sonata Žalneravičiūtė. Kaip naujoji dokumentika atskleidžia kasdienio gyvenimo filosofiją? Pokalbis studijoje su VDFF rengėjomis V. Levickaite ir S. Žalneravičiūte, režisiere Ramune Rakauskaite, festivalio premjeros – dokumentinio filmo „Trys skrybėlės“ autore.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close