captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: kaip pamokų pradžios laikas susijęs su mokinių savijauta ir pasiekimais?

Absoliučioje daugumoje Lietuvos mokyklų pamokos pradedamos 08.00 val. ryto. O dauguma tiek pradinukų, tiek gimnazistų jau 07.00 val. ryto sėdi automobiliuose arba visuomeniniame transporte, kad spėtų laiku pasiekti mokymo įstaigas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tad dažnas vaikas ar paauglys temiega vos 7 val. per parą ar netgi mažiau. Miego specialistai sako, kad mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunuoliai turi miegoti ne mažiau kaip 8–10 val.

Kaip rodo „Time“ skelbiamas tyrimas (atliko JAV Miego akademijos mokslininkai), jei pamokos prasidėtų ne 08.00 val. o vėliau, mokinių akademiniai rezultatai būtų kur kas geresni, nes jiems būtų paprasčiau susikoncentruoti per pamokas. Amerikos miego specialistai rekomenduoja mokykloms pradėti pamokas ne anksčiau kaip 08.30 val.

Amerikiečių mokslininkų tyrimas rodo, jog ankstyva pamokų pradžia lemia ne tik prastesnius mokymosi rezultatus, bet ir paauglių depresiją.    

Laidoje dalyvauja neurologas profesorius Albinas Stankus ir Vaikų ligoninės Vaikų neurologijos skyriaus vedėja dr. Rūta Praninskienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, rugsėjo 21 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...