captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip teatrui kalbėti apie žmogaus vidines problemas postpostmoderniame laike?

„Mes nesistengsime kurti atviro socialinio teatro, nes, mano giliu įsitikinimu, šis teatras nemaža dalimi tampa jau socialiniu falšu“, – sako Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.
Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Tai Lietuvos kino istorija, vienas žingsnis link normalios kino kultūros Lietuvoje. Didelis žingsnis, nes tai bandymas apibendrinti ir tai, kas yra tarp eilučių, kas yra lietuvių kinas“, – taip kino kritikė Živilė Pipinytė vertina leidinį „Lietuvos kinematografininkai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Internete kuriamas savotiškas tradicinės pasakos antipasaulis. Tradicinės pasakos ne visuomet yra ironizuojamos, nors pasitaiko ir pašiepiančių dalykų, pavartojami kokie riebesni žodeliai. Tačiau visa ko neigimas gali turėti visiškai ne griaunamąją, o kaip tik kuriamąją galią“– sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriaus jaunesnysis mokslo darbuotojas Povilas Krikščiūnas.  Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie interneto folklorą.

„Bene paskutinieji iš visų Lietuvos teatrų pristatome savo sezono veiklas. Tai savaip galbūt ir teisinga, nes iš viso to, ką girdžiu, noriu pasakyti, ko mes nedarysime. Mes neskelbsime jokių skambių šūkių: ar jie būtų socialiniai, ar politiniai. Mes neskelbsime, kokie bus mūsų rezultatai, nesistengsime formuoti žiūrovo nuomonės, ko jie turi tikėtis, ateidami į teatrą. Mes nesistengsime kurti atviro socialinio teatro, nes, mano giliu įsitikinimu, šis teatras nemaža dalimi tampa jau socialiniu falšu“, – sako Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. Vis dėlto, ko žiūrovui tikėtis iš naujojo Jaunimo teatro sezono? Kodėl į Jaunimo teatrą po dviejų dešimtmečių sugrįžta režisierius Eimuntas Nekrošius? Kaip patraukliai kalbėti apie žmogaus vidines problemas postpostmoderniame laike? Apie tai – pokalbyje su A. Liuga ir instaliacijų spektaklio „Apie baimes“ autoriais.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...