captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ko nerasi niekur kitur, tik muzikiniame teatre?

„Iš tiesų teatras – lyg savotiška chemijos laboratorija. Tik, jeigu tikroje laboratorijoje sudedi du iš Mendelejevo lentelės žinomus cheminius elementus ir gauni trečią, teatre dažnai tenka jungti vieną nežinomą elementą su kitu nežinomu elementu, o kas iš viso to išeis, tuo labiau nežinai“, – sako Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas
Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas. K. Kavolėlio (BFL) nuotr.
Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas. K. Kavolėlio (BFL) nuotr.

„Visas serialo audinys yra labai žmogiškas, suprantamas ir giliai psichologiškas. Tie drakonai, sienos ir visi kiti dalykai, jie nėra viso to pagrindas“, – taip apie kultinį serialą „Sostų karai“ atsiliepia teisininkas ir rašytojas Justinas Žilinskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Praėjusią savaitę buvo proga pacituoti Shakespeare‘o „Ričardą III“: „Pasibaigė nesantaikos žiema, Po Yorko saule vasara suspindo“! Susivieniję konkuruojančios žiniasklaidos kanalai ir net valdžios atstovai pasiūlė naują programą „Idėja Lietuvai“. Ir prarovė!“ – komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Iš tiesų teatras – lyg savotiška chemijos laboratorija. Tik, jeigu tikroje laboratorijoje sudedi du iš Mendelejevo lentelės žinomus cheminius elementus ir gauni trečią, teatre dažnai tenka jungti vieną nežinomą elementą su kitu nežinomu elementu, o kas iš viso to išeis, tuo labiau nežinai. Kai dirbu kaip režisierius ir matau, kad po repeticijos liko neišspręstų klausimų, kitaip nei aktoriai, neinu miegoti, sėdžiu ir galvoju tol, kol surandu sprendimą. Kartais turi pasikankinti, kad kitą dieną aktoriams galėtum pasakyti, ką jie turi padaryti. Tokiais atvejais negali leisti išlygų sau, nes kaip režisierius esi atsakingas už aktorius scenoje. O kai tampi kitiems pavyzdžiu, galbūt net pats to nepastebėdamas, imi vesti tą armiją paskui save, armiją, kuri tavimi tiki ir su kuria galima labai toli nueiti. Po ilgo kūrybinio darbo, po premjeros visada aktoriams pasakau, kad tai ne mano, o mūsų spektaklis, nes mes visi kartu jį po gabalėlį sukūrėme“, – sako Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas. Pokalbis apie naująjį teatro sezoną su K. Jakštu, Jonu Janulevičiumi ir Lina Stankevičiūte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 19 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...