captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: apie teises ir teismus

Penktadienį Kauno apylinkės teismas pradėjo nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą, policijos iniciatyva iškeltą prieš medžių pjovimą rugpjūčio pabaigoje protestavusiems kauniečiams.
Kauniečiai siekia apsaugoti miesto medžius. BNS nuotr.
Kauniečiai siekia apsaugoti miesto medžius. BNS nuotr.

Auksė Petrulienė, Vytenis Jakas ir jiems atstovaujantis advokatas Saulius Dambrauskas kaltinami susirinkimų organizavimo tvarkos pažeidimais ir teisėtų pareigūno reikalavimų nevykdymu. Jiems gresia piniginės baudos nuo 30 iki 600 eurų.

Kauniečiai savo kaltę neigia ir tikina tik siekę apsaugoti medžius, kurie, jų tvirtinimu, buvo kertami neteisėtai. Teisme jų kaltę įrodinėja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Piliečių teisę gauti informaciją, dalyvauti priimant sprendimus ir kreiptis į teismus numato Orhuso konvencija. Konvencija įpareigoja kiekvieną valstybę tai užtikrinti „kad būtų apsaugota kiekvieno dabartinės ir būsimų kartų žmogaus teisė gyventi jo sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje“.

Formaliai jos nuostatos galioja ir Lietuvoje. Tačiau kokia realybė?

Apie tai, ar įmanoma apginti savo teises ir neatsidurti teisme – laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, rugsėjo 18 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close