captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: nuo piliakalnių iki miesto bokštų

„Labai smagu, jog šių metų maršrutas prasideda nuo piliakalnių – tai mūsų valstybingumo pradžia“, – sako Rietavo Oginskių kultūros muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Rietavo Oginskių kultūros muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. mazeikiai.lt nuotr.
Rietavo Oginskių kultūros muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. mazeikiai.lt nuotr.

„Norėčiau, kad teatre būtų skaidri aplinka, leidžianti kurti Lietuvos menininkams ir kad jų veikla būtų tinkamai įvertinta. Taip pat norėčiau, kad teatro veiklos netrikdytų skandalai ir kad mūsų atvirumas dar labiau pagausintų teatro rėmėjų būrį“, – sako Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Sigitas Žutautas.

Įdomiausios kultūros savaitraščių publikacijos.

„Kiekviename Čekijos mieste esantis bankas pirko vietinių dailininkų paveikslus ir jais puošė įspūdingų savo pastatų sienas. Šiandien tokių paveikslų fondą sudaro 9 tūkstančiai darbų. Ši kolekcija mums geriausiai reprezentuoja Čekijos dailę XIX ir XX amžių sandūroje“, – sako meno istorikė, Lietuvos dailės muziejuje pristatytos parodos „Banko „Česka sporitelna“ rinkinio šedevrai“ kuratorė Duna Panenkova.

„Labai smagu, jog šių metų maršrutas prasideda nuo piliakalnių – tai mūsų valstybingumo pradžia“, – sako Rietavo Oginskių kultūros muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, paklaustas, kaip žiūri į šių metų Europos paveldo dienų pasirinktus populiarinimo objektus – piliakalnius ir miestų bokštus. Rietavas, kaip ir kiti Lietuvos miestai, visą savaitgalį kvies žmones dalyvauti renginiuose ir ekskursijose. Ar tai gali padėti žmonėms pažiūrėti naujai į senus ir kartais visai neišvaizdžius piliakalnius?

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ – rugsėjo 15 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...