captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: gyvos knygos knygrišių rankose

„Tai lėtų žmonių pasaulis, nes nėra dėl ko skubėti“, – apie knygrišystę sako Paryžiuje gyvenanti knygrišė Rima Puniškaitė, įsimylėjusi knygryšio amatą, grąžinanti knygas naujam gyvenimui, kurianti vienetinius naujų knygų egzempliorius.
Vilniaus knygrišių gildijos narės<br> menotyrininkės Rūtaos Taukinaitytės-Narbutienės darbas.
Vilniaus knygrišių gildijos narės
menotyrininkės Rūtaos Taukinaitytės-Narbutienės darbas.

Lėtas gyvenimo būdas šiais laikais yra madingas. Rankų darbo daiktai, savo pačių užaugintos daržovės, iš senų medžiagų perdirbti pagaminti daiktai. O kaip gyvuoja rankų darbo knygų amatas – knygrišystė? Šiuo metu Lietuvoje leidėjai daug dėmesio skiria knygos išvaizdai, rengiami meniškiausių knygų konkursai, tačiau apie tikrai išskirtines knygas į pasaulį išleidžiančius knygrišius ir jų kultūrą kalbama kur kas mažiau.

2003 metais atkurta Vilniaus knygrišių gildija. Ji tęsia Vilniaus knygrišių cecho tradicijas, kurios savo ištakomis siekia net XVI amžių.

Apie knygrišio darbą kalbėsimės su Vilniaus knygrišių gildijos nare, menotyrininke Rūta Taukinaityte-Narbutiene ir Paryžiuje gyvenančia Rima Puniškaite, kuriai knygrišystė yra gyvenimo būdas ir net savotiška silpnybė.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – rugsėjo 17 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 18 d., pirmadienį, 01.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...