captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio filmo „Išeiti iš namų“ kūrėjai

„Gebėjimas suburti komandą mūsų visuomenėje nėra dažna savybė. Mes esame labiau individualistai“, – pastebi filmo „Išeiti iš namų“ apie keliautoją, alpinistą Algimantą Jucevičių režisierė Miglė Satkauskaitė.
Filmo „Išeiti iš namų“ operatorius Saulius Lukoševičius ir režisierė Miglė Satkauskaitė. Facebook nuotr.
Filmo „Išeiti iš namų“ operatorius Saulius Lukoševičius ir režisierė Miglė Satkauskaitė. Facebook nuotr.

„Man post-tiesa labai asmeniškai susijusi su dabartiniu pasauliu, kaip jaučiame tikrovę. Šiandien tiesa nustojo būti tiesa, svarbiu gyvenimo kriterijumi, ji tik interpretuojama. Ir mes susitaikėme su tuo, kad negalime sužinoti tiesos, jos patikrinti“, – sako lenkų režisierius Lukaszas Twarkowskis, Nacionalinio dramos teatro scenoje pristatantis spektaklio „Lokis“ premjerą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: du čekų rašytojai (B. Hrabalas ir M. Kundera) apie humaniškos visuomenės galimybę ir kodėl 1991 m. miręs pianistas Rudolfas Serkinas šiandien dar vis svarbus.  

„Gebėjimas suburti komandą mūsų visuomenėje nėra dažna savybė. Mes esame labiau individualistai, – pastebi dokumentinio filmo „Išeiti iš namų“ režisierė Miglė Satkauskaitė. – Daug kalbėsime apie ryšį su gamta, apie lyderį, kuris įkvepia išeiti iš namų  ieškoti to ryšio, apie iššūkius ir bendravimą. Vienas iš svarbių filmo veikėjų ir pasakotojų bus gamta“. Pokalbis su režisiere M. Satkauskaite ir kino operatoriumi Sauliumi Lukoševičiumi apie ekspediciją Tian Šanio kalnuose, kurios metu buvo kuriamas filmas apie keliautoją, alpinistą Algimantą Jucevičių, daugiau nei 50 metų vedantį žmones į kalnus.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...