captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: aukštaičiai ūkininkai tikisi stebuklo

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio seniūnijos Vasiulių kaime ūkininkaujantys Jolanta ir Saulius Cicėnai 200 ha žemės augina vasarinius bei žieminius kviečius, miežius bei žirnius. Šį rudenį lietūs, liūtys semia laukus, trukdo doroti derlių. Iki šiol tenuimta 70 proc. žieminių kviečių ir žirnių, dar nepradėti kirsti miežiai ir vasariniai kviečiai. Pasak ūkininkų, vos ne kasdien lyjant, likusį derlių išgelbėtų nebent stebuklas.
Ignalinos r. Vasiulių kaimo ūkininkė Jolanta Cicėnienė.
Ignalinos r. Vasiulių kaimo ūkininkė Jolanta Cicėnienė.

Daugiau kaip du dešimtmečius ūkininkaujančiam varėniškiui Jonui Kondrotavičiui teko patirti visko – ir pakilimų, ir nuosmukių. Tačiau šeimos gebėjimas pasiskirstyti ūkio darbus, esant poreikiui taupyti, leido pasiekti gerų rezultatų. Nesenai 260 hektarų ūkyje buvo įsigyti 3 grūdų saugojimo bokštai, kurie visiškai tenkina ūkio poreikius. Tiesa, šiemet grūdus iki saugojimo dar reikia gerokai padžiovinti. Drėgni grūdai ne vienintelė problema, kuri vargina ūkininką.

Nuo pat kooperatyvo „Pienas LT“ susikūrimo pradžios Šiaulių r. žemės ūkio bendrovė „Ginkūnų agrofirma“ yra jo narė. Buvo ir sunkesnių, ir lengvesnių kooperatyvui laikų, bet žemdirbiai nesuabejojo kooperacijos nauda. Pasak bendrovės valdybos pirmininko Arūno Grubliauskio, ankstesnių metų patirtis parodė, kad tik didesnis kooperatyvas gali išsilaikyti ir įveikti iškilusius laikinus sunkumus.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 14 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...