captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: paminklų (ne)galimybės Kauno bienalėje

„Mes statome naujos kartos namus, važinėjame naujos kartos automobiliais, bet kai ateina reikalas statyti paminklą, kažkodėl mums tinka XVIII-XIX amžiaus paminklų formos. Tai yra estetinis nesuvokimas. Man, kaip menotyrininkei, dėl to gėda“, – sako Kauno bienalės meno vadovė Virginija Vitkienė.

„Queer kinas gali sukelti asociaciją su personažais, jų gyvenimo potyrį, priversti susitapatinti ir empatiškai pažvelgti į veikėją. Taip pat praplėsti pažinties lauką“, – apie seksualinių mažumų tematiką nagrinėjantį kiną pasakoja festivalio „Kreivės“ organizatorius Augustas Čičelis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų tikslas – ne vien išmokyti lietuvių kalbos, bet ir suvienyti studentus, kad jie taptų gražia lietuviška šeima, kad dalytųsi, bendrautų ir toliau skleistų žinią apie Lietuvą“, – apie vasaros lietuvių kalbos kursus sako Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.

„Mes statome naujos kartos namus, važinėjame naujos kartos automobiliais, bet kai ateina reikalas statyti paminklą, kažkodėl mums tinka XVIII-XIX amžiaus paminklų formos. Ar dar senesnės, renesansinės – žirgų, arklių ir panašiai. Tai yra estetinis nesuvokimas. Man, kaip menotyrininkei, dėl to gėda. Nors šių metų bienalėje daug klausimų apie estetiką nekeliame, daugiau kalbame apie užmarštį. Apie tai, ką mes užmiršome, ir kaip tai galime prisiminti nestatant bronzinių skulptūrų. Visada yra lengviau vaikui nupirkti kompiuterį ir tada nebereikia su juo bendrauti, arba pastatyti mieste paminklą kažkam ir pamiršti tą istoriją. Mes norime, kad atmintis būtų visada kvestionuojama“, – sako Kauno bienalės meno vadovė Virginija Vitkienė. Pokalbis su V. Vitkiene ir Kauno bienalės kuratore Paulina Pukyte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 13 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...