captcha

Jūsų klausimas priimtas

Euroradijo auditorijai – XVII a. Baltijos regiono muzikos koncerto LRT multimedijų transliacija

LRT KLASIKA, bendradarbiaudama su senosios muzikos festivaliu „Bancheto musicale“, rugsėjo 15 d. pristato Euroradijo koncertą „Jeremijo raudos“ Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Lietuvos auditorija koncerto galės klausytis ir stebėti LRT KLASIKOS ir LRT.LT kanalais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

XVII amžiuje, Europą draskant visa naikinančioms maro epidemijoms, Vokietijos religinės muzikos plėtotė pasiekė neįsivaizduojamas išraiškingumo aukštumas. 1663 metais, sielodamasis dėl maro apimto Hamburgo, įžymus to, laiko kompozitorius Matthias Weckmannas sukūrė raudą savo mylimam miestui „Wie liegt die Stadt so wüste“ (O kokia vieniša dabar sostinė). Be šio kūrinio klausytojai išgirs iškilių XVII a. Tiuringijoje gimusių kompozitorių, kurie darbavosi Prūsijoje, Šiaurės Vokietijoje ir Baltijos kraštuose, muzikos. Tai liuteronų kūrėjai Heinrichas Albrechtas iš Karaliaučiaus, taip pat Johannas Valentinas Mederis, dirbęs Gdanske, Karaliaučiuje, Rygoje ir Taline. Bylodami Senojo Testamento pranašo Jeremijo raudų žodžiais, ano meto muzikos kūrėjai itin jautriai ir išraiškingai perteikė savo gyvenamojo meto sielvartus.

Koncerto meno vadovė rumunų kilmės vokiečių klavesinininkė Alina Rotaru, reziduojanti Lietuvoje, subūrė tarptautinę senosios muzikos atlikėjų komandą. Tai solistai: sopranas Manja Stephan iš Vokietijos, kontratenoras Mikus Abaroniņš iš Latvijos, lietuvis bosas Nerijus Masevičius ir britų senosios muzikos žvaigždė tenoras Charles Daniels. Grieš Dariaus Stabinsko vadovaujamas „Brevis“ konsortas – Italijos, Kanados, Švedijos, Latvijos ir Lietuvos instrumentininkai.

Koncerto „Jeremijo raudos“ transliacija iš Valdovų rūmų – rugsėjo 15 d. penktadienį, 19.00 val. per LRT KLASIKĄ ir LRT.LT

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...