captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ kūrėjai

„Manęs labai dažnai klausia – Lietuva tokia maža ir tokia neturtinga, kam čia ji išvis reikalinga. Neturi, ką į tokį klausimą atsakyti. Mano, kaip režisierės, tikslas buvo imtis priemonių, kad žmonės nebeklaustų tokių klausimų, nes skaudu, kai klausia tokių dalykų“, – sako filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė Neringa Medutytė.
Filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė Neringa Medutytė. BNS nuotr.
Filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė Neringa Medutytė. BNS nuotr.

Leidykla „Tyto alba“ iki 2018-ų metų knygų mugės planuoja išleisti beveik tris dešimtis lietuvių autorių knygų. Nuo Mindaugo Nastaravičiaus ir Violetos Palčinskaitės poezijos iki naujausių Algirdo Toliato, Juozo Erlicko, Rūtos Oginskaitės kūrinių. Autorių mintys apie naujausius kūrinius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė kviečia švęsti Tarptautinę grožio dieną.

„Žmonės turi labai nedaug informacijos apie tai, kas yra Lietuva. Tokia buvo mano pirminė filmo mintis – papasakoti pasauliui, kas yra Lietuva, kokia buvo mūsų istorija, – sako filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė Neringa Medutytė. – Žmonės, kurie pamatė filmą, apskritai buvo labai nustebę dėl to, kas Lietuvoje vyksta ir kas jau yra įvykę. Vieni žmonės buvo netgi sutrikę dėl to, kad Lietuvoje tokie įvykiai apskritai gali vykti, kad Lietuva turi tokią istoriją, kad dabar laukiame tam tikrų įvairių politinių atgarsių, įvairių grėsmių iš Rusijos pusės, provokacijų.“ Apie dokumentikoje užfiksuotą karo laukimą ir kūrybinius filmavimo komandos iššūkius – pokalbyje su režisiere Neringa Medutyte ir koprodiuseriu Luku Trimoniu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 12 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...